Kurzemes Vārds

01:53 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Laumā" notiek ikgadējā konference materiālu pircējiem

Šodien noslēdzas akciju sabiedrības "Lauma" piektā ikgadējā konference, uz kuru bija aicināti uzņēmumā ražoto materiālu pircēji no Baltijas un NVS valstīm. Konferencē piedalījās 19 ražotāji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Kā parasti tādās konferencēs, arī šoreiz piedalījās "Laumas" partneris - viens no pasaulē lielākajiem elastāna pavediena ražotājiem - "Du Pont" un Eiropā vadošais poliamīda diegu ražotājs "Nylstar".

Piešķirs līdzekļus Okeāna zvejas flotes bāzes darbinieku prasījumu apmierināšanai

Privatizācijas aģentūras valde vakar nolēmusi piešķirt līdzekļus maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma Liepājas okeāna zvejas flotes bāze darbinieku prasījumu apmierināšanai, informē aģentūra LETA. Privatizācijas aģentūras Ārējo sakaru grupas vadītājs Edgars Zellis aģentūrai pastāstījis, ka Liepājas Okeāna zvejas flotes bāzes darbinieku prasījumu apmierināšanai tiks piešķirti 2 149,96 lati.

Muižu apsaimniekotāji svin jubileju

Šodien Siguldas Jaunajā pilī pie gada jubilejas tortes sanāk 50 Latvijas piļu un muižu apsaimniekotāji un daudzi atbalstītāji, lai atskatītos uz pirmo Latvijas Piļu un muižu asociācijas darbības gadu. Kā pastāstīja LPMA izpilddirektore Laima Lupiķe, asociācijas biedri ir arī divu Liepājas rajona muižu apsaimniekotāji. Vērgales muižas un Tāšu muižas saimnieki aktīvi iesaistījušies asociācijas rīkotajās akcijās, piemēram, pērn akcijā "Apceļosim Latvijas pilis!", kurā piedalījās aptuveni 5000 dalībnieku. Šogad sākusies jauna akcija - jau grūtāka gan ceļotājiem, gan piļu saimniekiem. Tāšu muižas fonda dalībniece Kristīne Veinberga rūpējusies par dažādu mācību semināru rīkošanu kolēģiem, arī šodien asociācijas biedri pulcējas uz semināru Turaidas muzejrezervātā. Bet vakarpusē atskaiti sniegs asociācijas prezidents Kaspars Sīmanis no Jaunpils. Tiks spriests arī par asociācijas tālāko darbību.

"Amritai" tomēr būs jāmaksā

Vakar notika Kurzemes Apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas sēde, kurā izskatīja SIA "Hotel Amrita" direktora K.Tamma iesniegumu. Tajā viņš lūdza tiesu atlikt šīs tiesas 2001.gada 30.aprīļa sprieduma izpildi uz diviem mēnešiem. Šis spriedums paredzēja, ka daļēji apmierināma bijušo SIA darbinieču, Latvijas sabiedrisko pakalpojumu darbinieku arodbiedrības "LAKRS" biedru prasība un viņām par labu no SIA "Hotel Amrita" piedzenami apmēram 700 latu. K.Tamms iesniegumā bija norādījis, ka SIA "Hotel Amrita" ir smags finansiālais stāvoklis, par ko liecinot peļņas un zaudējuma aprēķins par 2000.gadu, kurš bija iesniegts tiesas sēdē. Taču šā uzņēmuma pārstāve, zvērināta advokāte I.Kibelko nevarēja tiesu informēt par pašreizējo ekonomisko situāciju tur, jo tā... vēl neesot izanalizēta. Bijušo darbinieču pārstāvis, zvērināts advokāts Juris Radzevičs norādīja, ka tik lielam uzņēmumam un pie tam četrzvaigžņu viesnīcai šāda summa nebūt nav liela. Kurzemes Apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas vakardienas sēdē K.Tamma iesniegums tika noraidīts.

Latvijas ebreji sanāk Liepājā

Vakar Liepājā no Rīgas ieradās 32 cilvēku liela Latvijas ebreju salidojuma dalībnieku grupa. Viņu vidū bija Telavivas universitātes profesore Evelīna Valdšteine, kuras tēvocim savulaik Liepājā piederēja skola, Izraēlas vēsturnieks Solomons Feigersons, kurš raksta grāmatu par Liepājas ebreju vēsturi, ASV Ārlietu komisijas prezidents profesors Džordžs Švābe (par tikšanos ar viņu bija ļoti iepriecināts viņa klasesbiedrs no J.Čakstes pamatskolas laikiem - Arnis Otrups), ASV Ronalda S.Laudera fonda pārstāve Šīla Robinsa (šis fonds finansē ebreju skolu izglītības programmas un palīdzējis arī Liepājas ebreju draudzes svētdienas skolai) un citi. Interesanti, ka visi viņi dzīvē atraduši savu vietu, starp viesiem bija gan mūziķi, gan ārsti, gan skolotāji, gan finansisti. Šurp viņus atvedusi gan nostalģija pēc dzimtajām vietām, gan vēlēšanās ar savu jaunības un bērnu dienu pilsētu iepazīstināt savus bērnus un mazbērnus. Delegāciju pieņēma Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus. Par šo tikšanos tās dalībnieki bija ļoti gandarīti. Pēc tam viņi apmeklēja ebreju memoriālās vietas, arī Šķēdi, kur atdusas Otrā pasaules kara laikā nogalinātie upuri, aizlūdza par bojā gājušajiem savas tautas cilvēkiem. Pēcpusdienā delegācija tikās ar ebreju draudzes locekļiem draudzes namā Kungu ielā.

Veiksmīgi startē kuģu modelistu sacensībās

Pie Attekas salas un arī 8.vidusskolas baseinā notika Latvijas skolēnu kuģu modelistu sacensības, uz kurām bija ieradušies dalībnieki no Valmieras, Jūrmalas, Rīgas, Dobeles, Jelgavas, kā arī paši liepājnieki. Kopskaitā sacensībās startēja 54 dažādu veidu pašdarināti kuģu modeļi, sacenšoties gan braukšanā ātrumā, gan arī precizitātē septiņās modeļu klasēs. Mūsu pilsētu sacensībās pārstāvēja Jauno tehniķu stacijas audzēkņi. Skolotāja Ulda Skamara mācītie zēni uzvarēja trijās modeļu klasēs: pirmās vietas ieguva Artis Birznieks (viņš izcīnīja arī otro vietu), Armands Putris un Viesturs Melveris, bet trešie labākie bija Rihards Zaštofts, Renārs Drēžis un Arturs Sevruks (viņš ieguva divas trešās vietas). Skolotāja Anatolija Gerasimova audzēkņi arī saņēma godalgotas vietas: pirmo - Dmitrijs Kacevičs, otro - Jevgeņijs Gončars un trešo - Dmitrijs Gavrilovs.

Slimnīcai uzdāvina datortehniku

Nupat ļoti vērtīgu dāvinājumu saņēmusi Centrālā slimnīca - jaunu un modernu datortehniku gandrīz 600 latu vērtībā. To dāvinājusi SIA "Dolli 91". Kā "Kurzemes Vārdu" informēja slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds, to izmantos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečerpunkta iekārtošanai slimnīcā. Tai ir arī moderna ierakstu iekārta, ar kuras palīdzību katru izsaukumu varēs ierakstīt, lai vēlāk konfliktu vai citādu nesaprašanos gadījumos varētu analizēt. Jaunā iekārta ir jau uzstādīta, izmēģināta un kalpo nevainojami. Līdz ar to tuvojas brīdis, kad pakāpeniski varēs sākties ātrās palīdzības pārcelšanās uz slimnīcu. Tas varētu notikt jau jūlija vidū.

Ostā aiztur kravu ar buljoniem

Sanitārā robežinspekcija Liepājas ostā aizturējusi kravu ar buljoniem, ko vēlējās ievest un pārdot Latvijā. Pārtika transportēta no Dānijas. Robežinspektori konstatējuši, ka kravai nav ievešanas atļaujas un veterinārā sertifikāta. Kamēr nebūs pieņemts lēmums, ko tālāk darīt ar preci, tā novietota muitas zonā.

Ielāpi uz ielām

Neraugoties uz vēlo pavasari, sabiedrība "Aizputes ceļinieks" jau sen stājusies pie tradicionālajiem ielu darbiem. Lielākie objekti vēl gaida, toties sīko remontu veic vienlaikus vairākās vietās. No jauna noasfaltēts liels ietves posms Baznīcas ielā, turpinās pērn nepabeigtie darbi Siļķu un E.Veidenbauma ielu rajonos un citās vietās. Pilsētas centrā ieasfaltē pazemes komunikāciju aku apmales. Pie balto atzīmju uzklāšanas uz asfalta stājusies sabiedrība "Ceļu tiltu būvnieks".

Izbraukuma sēdē spriež par iespējamiem Liepājas SEZ likuma grozījumiem

Vakar Liepājā notika Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izbraukuma sēde četrpadsmit cilvēku sastāvā. Izbraukuma sēde notika Liepājā tāpēc, ka tās darba kārtībā bija jautājums par gaidāmajiem grozījumiem Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas likumā.

Komisija vispirms iepazinās ar Karostu un Speciālās ekonomiskās zonas teritoriju, apskatīja loču torni, kur arī notika sēde. Diskusijās piedalījās Pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks, Liepājas SEZ pārvaldnieks G.Krieviņš, Pilsētas domes deputāts T.Vēsmiņš, uzņēmējs U.Pīlēns. Pilsētas deputātiem un SEZ vadītājiem šī diskusija deva iespēju izvērtēt, kā līdz šim darbojies 1997.gadā pieņemtais likums, un pievērst Saeimas uzmanību tam, lai paredzamie grozījumi nepasliktinātu SEZ uzņēmumu pašreizējo situāciju. Komisijas vadītājs deputāts Kārlis Leiškalns izteica gandarījumu, ka Saeima ar šo likumu savulaik devusi ieguldījumu Liepājas ekonomikas attīstībā, taču pašlaik likums ir jāsaskaņo ar ES prasībām. Galvenie iebildumi ir tādi, ka Latvijā darbojas vairāki SEZ likumi, kuros iestrādāti atšķirīgi nodokļu atvieglojumi. Tos vajadzētu saskaņot. Plānots, ka grozījumi tiks apstiprināti līdz Jāņiem.