Kurzemes Vārds

13:47 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Apzinīguma instinkts un pavasaris

Aprīlis atnesis pirmās īstās dabas atmošanās vēsmas, un, kaut arī sinoptiķi vēl vēstīs par salnām pavasarī, plaukstošākā gadalaika atnākšana liek atgādināt par apzinīguma potēm, kas nepieciešamas katrai konkrētai sabiedrības daļai.

Aprīlis iepriekšējās pašvaldības laikā katru gadu bija pilsētas sakopšanas mēnesis. Dzird runājam, ka citur Latvijā ļaudis jau ķērušies pie darbiem, bet mūspusē šogad jaunievēlētie deputāti, kā šķiet, joprojām nevar atgūties no jūsmas par atkal izcīnītajiem vai jauniegūtajiem mandātiem, tāpēc pagaidām vairāk runas rit tādā līmenī, ka drīz vajadzētu sākt kaut ko darīt. Iespējams, ka šodien preses stundā pašvaldība beidzot atklās, kādus kalnus grasās gāzt, bet šī nedēļa ar relatīvi labo laiku ir palaista vējā.

Par apzinīgumu atgādināt nav lieki arī ugunsbīstamības dēļ, jo, neskatoties uz epizodiskajiem nokrišņiem, uguns šopavasar raizes sagādās ne vienreiz vien. Puikas, kuriem patīk spēlēties ar sērkociņiem, diezin vai lasa avīzes, un tāpēc atgādinājumu par ugunsbīstamību visvairāk der ielāgot tieši pieaugušajiem. Jo mazie ampelmaņi taču reti dodas vientuļos sirojumos kaut kur tālu no civilizācijas - visbiežāk rotaļas ar sērkociņiem rit netālu no pieaugušo acīm, kuriem bieži vienaldzīga ir puišeļu ķēpāšanās ar uguni, un tad arī šie razbainieku nedarbi agri vai vēlu pārvēršas ugunsdzēsēju rūpju nastā.

Visbeidzot par apzinīgumu der atcerēties šoferiem, un ne jau tikai tādēļ, ka, iestājoties siltākam laikam, arvien biežāk un labprāt pilsētas ielās un rajona ceļos patrulē kārtību sargājošās struktūras. Par šo īpašību atgādināt liek fakts, ka katru gadu, iestājoties sausākam laikam, pārgalvīgākie nevar atturēties no vilinājuma pēc garās ziemas noplēst skaidu spēkratam, un katru gadu gadās, ka dižošanās vēlme ir pārāka par braukšanas iemaņām, turklāt mašīnas sadauzīšana šajos gadījumos ir mazākais no ļaunumiem, jo nereti gadās ciest gan pašiem, gan līdzbraucējiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem. Un varbūt neliels pārdomu brīdis tādēļ var kļūt par labāko dāvanu - sev un arī pavasarim.

Edgars Lūsēns