Kurzemes Vārds

05:03 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zemnieks iesūdz tiesā banku

Pēteris Jaunzems

Prasību par vairāk nekā 17 tūkstošu latu lielu zaudējumu piedziņu no valsts akciju sabiedrības "Hipotēku un zemes banka" Liepājas tiesai vakar iesniedzis Medzes pagasta zemnieku saimniecības "Akmentiņi" īpašnieks Leons Paura.

Par to, cik solīdi, piedzenot parādus, zemnieku saimniecībā "Akmentiņi" rīkojās Hipotēku un zemes bankas Liepājas filiāles amatpersonas, "Kurzemes Vārdā" esam vairākkārt lasītājus informējuši. Tomēr tiem, kas par notikušo piemirsuši, ir jāatgādina, ka 1997.gadā prasītājs Leons Paura ar banku noslēdza aizdevuma līgumu, saskaņā ar ko ieķīlāja kustamo un nekustamo īpašumu. Kad apmēram puse no kredīta bija atdota, Leonam Pauram sakarā ar cūkgaļas produkcijas zemajām tirgus cenām radās grūtības laikus nokārtot aizdevuma maksājumus. Pēc tam vēl saimniecībā izcēlās ugunsgrēks, ko izraisīja ļaunprātīga dedzināšana. Tur bojā aizgāja lielas materiālās vērtības. Šajā sakarībā prasītājs lūdza banku pagarināt viņam nomaksas termiņus, ko bankas pārstāvji Rīgā arī apsolīja izdarīt. Tomēr tā nenotika.

Kā teikts prasības pieteikumā tiesai, pērnā gada jūnija beigās zemnieku saimniecības "Akmentiņi" īpašniekam bankas amatpersonas uzrādīja vienpusīgi sastādītus aktus par traktoru un citas tehnikas izņemšanu un zemessargu klātbūtnē piespieda tos parakstīt. Kaut arī prasītājs uzskatīja, ka tādējādi ir pārkāptas viņa tiesības un likums, atbildētājs šos iebildumus ignorējis un stājies pie zemnieka mantas izņemšanas, liedzot prasītājam pat piedalīties tās novērtēšanā, nosvēršanā un izpārdošanā. Leons Paura uzskata, ka, pārkāpjot elementārus ieķīlātās un neieķīlātās mantas izņemšanas un pārdošanas noteikumus, atbildētājs nodarījis viņam lielus zaudējumus. Pieteikumā tiesai zemnieks tos sadalījis trīs pozīcijās. Pirmkārt, viņam zaudējumus radījusi tehnikas salaušana, izzagšana un pazušana, otrkārt, viņš tos esot cietis sakarā ar atbildētāja pārstāvju nelikumīgo rīcību, un, treškārt, tamdēļ, ka "Akmentiņu" sivēni un cūkas pārdoti par faktiski acīmredzami neatbilstošu cenu.

Pieteikumā tiesai ir pievienoti arī attiecīgie aprēķini. Leons Paura uzsver, ka, atņemot tehniku, viņam bijis liegts veikt saimniecisko darbību, taču tanī pašā laikā citas saimniecības ar šo tehniku strādājušas.