Kurzemes Vārds

04:41 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sākušas darboties vasaras nometnes

Kristīne Pastore

Jau kopš pirmdienas, kas ir arī šīs vasaras brīvlaika pirmā nedēļa, gandrīz visās pilsētas skolās un arī citviet darbojas skolēnu vasaras nometnes. Lielākoties tajās ir iesaistījušies sākumskolas bērni, bet ir arī nometnes, kurās darbojas skolēni no 5. līdz 9.klasei. Lielākā daļa nometnes notiek jūnijā un jau ir sākušas darboties. Visās skolās ir arī ēdināšana.

Kā minēts Izglītības pārvaldes sagatavotajā informācijā, nometnēs pavisam kopā būs iespējams piedalīties ap sešsimts skolēniem. Visvairāk noslogotā ir 8.vidusskola, kurā jau kopš šīs pirmdienas darbojas dažādu vecumu skolēni, un paredzēts, ka tur būs iespējams atpūsties simts bērniem. Interesanta ir šo nometņu dienas kārtība. Tā sākas ar rīta vingrošanu skolas peldbaseinā. Vēlāk notiek dažādas citas nodarbības un spēles. Patīkams pārsteigums pirmajā dienā bērniem bija, kad viņi pie brokastīm ieraudzīja arī košļājamo gumiju. Nometnes notiek arī 2., 3., 5., 11., 12. un 15.vidusskolā, kā arī Internātskolā un Speciālajā skolā. Trīs no šīm nometnēm organizē Sociālās palīdzības centrs, bet pārējās katra skola.

Internātskolas nometnēs, kur divās maiņās atpūtīsies 50 bērnu, dalībniekiem piedāvās nodarbības gan laukā, gan arī klašu telpās: pārgājienus, sporta sacensības, dažādas galda spēles un citu viņiem interesējošo. Kā sacīja skolas direktore Gunta Lauberga, visi nometnes dalībnieki ir šīs pašas skolas audzēkņi.

Interesanta solās būt nometne, kas arī jau ir sākusies un darbojas mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns". To vada šīs iestādes mazās mākslas skoliņas vadītāja Linda Marhilēviča. Viņa pastāstīja, ka nometne iecerēta kā mākslas plenērs un tāpēc tajā aicināti piedalīties bērni, kam interesē zīmēšana, gleznošana un viss cits ar mākslu saistītais. "Labā laikā mēs lielākoties dzīvosim pa lauku un darbosimies kā īsti mākslinieki," pastāstīja nometnes vadītāja, "bet, ja līs lietus, strādāsim telpās un apgūsim krāsu terapijas zinības." Šajā nometnē lielākoties darbojas skolēni līdz 5.klasei, taču gaidīti tiek arī vecāki. Turklāt tajā vēl ir brīvas vietas un nometni var apmeklēt gan visu mēnesi, gan arī tikai vienu vai divas nedēļas. Šīs nometnes dalībniekiem gan pusdienu sviestmaizītes ir jāņem līdzi pašiem.

Viena no interesantākajām varētu būt nometne, ko organizē 6.vidusskola. Par tradīciju ir kļuvis, ka šīs skolas skolēniem vasaras nometnes notiek Kazdangas Lauksaimniecības tehnikumā. Skolas direktora vietniece audzināšanas darbā Aelita Antonova kādreiz pati tur ir strādājusi un tagad turp ved skolēnus vasaras darba un atpūtas nometnē. Skolēni dažas stundas dienā arī strādā: uzkopj parku, ravē. "Par to viņi gan nesaņem naudu, taču tādējādi ēdināšana izmaksā lētāk," sacīja A. Antonova. 6.vidusskolas skolēni uz Kazdangu dosies jau sesto gadu. Šīs nometnes būs jūlijā.

Iecerēto nometni noorganizēt neizdevās Jauno tehniķu stacijā. Kā sacīja direktora vietas izpildītāja Indra Bunka, tam ir vairāki objektīvi iemesli. Viens no tiem, ka finansiālās situācijas dēļ šogad nebija vairs iespējams nometni skolēniem piedāvāt bez maksas, kā tas bijis citus gadus. Otrs - nav iespējams piedāvāt nometnes dalībniekiem ēdināšanu. Trešais - skolēni daudz labprātāk nometnes apmeklē savās skolās ierastajā vidē. Tā kā Jauno tehniķu stacijā nometņu šogad nebūšot, kompensācijai mēnesi atrāk nekā citus gadus sākšot darboties pulciņi - jau ar 1.augustu, nevis kā agrāk ar 1.septembri.