Kurzemes Vārds

05:08 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Regulārā avioreisa uz Dāniju tomēr nebūs

Sarmīte Pelcmane

Lai gan iepriekš "Kurzemes Vārds", atsaucoties uz Liepājas lidostas direktoru Aldi Mūrnieku, rakstīja, ka aviokompānijas - SIA "Trans East Airlines" vadītāji sola jau šā gada pavasarī atjaunot regulārus pasažieru reisus uz Dāniju, šobrīd izskatās, ka reisi tomēr nenotiks.

Kā "Kurzemes Vārdam" izteicās Liepājas lidostas direktors Aldis Mūrnieks, kompānija, kas bija uzņēmusies organizēt regulāros avioreisus, bankrotē, tāpēc šobrīd visas ieceres izplēn.

Pagājušā gadā kompānija "Trans East Airlines" bija piedāvājusi organizēt regulārus pasažieru reisus maršrutā Rīga - Liepāja - Jenčēpinga - Bilunda un gada nogalē tos arī uzsāka. 22.septembrī šajā maršrutā sāka kursēt Krievijā ražotā lidmašīna Jak40 ar 28 pasažieru vietām, bet uz katru reisu līdz Liepājai vidēji bija tikai 2-3 pasažieri. Reiss bija iecerēts trīs reizes nedēļā, biļetes pārdeva par samazinātiem tarifiem. Sākotnējā biļetes cena no Liepājas līdz Bilundai turp un atpakaļ bija 405 ASV dolāri, bet līdz Jenčēpingai - 330 dolāru. Tas bija vienīgais regulārais avioreiss Liepājas lidostā.

Bet jau novembrī aviokompānija "Trans East Airlines" bija spiesta regulāro pasažieru avioreisu maršrutā Rīga - Liepāja - Jenčēpinga - Bilunda pārtraukt, jo ziemas sezonā tas nebija rentabls, turklāt kompānijai bija jāsakārto savas parādsaistības ar starptautisko lidostu "Rīga". Kompānija solīja šā gada pavasarī reisu atjaunot, taču pēdējā informācija rāda, ka tas tomēr nenotiks. Lieki piebilst, ka Liepājas lidostai katrs regulārais reiss ir ļoti svarīgs.

Bet skaļā lidmašīnu rūkoņa, kas tagad ik pa laikam atskan debesīs virs Liepājas, pēc A. Mūrnieka skaidrojuma, norādot vienīgi uz kādu kārtējo čarterreisu.