Kurzemes Vārds

03:05 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

"Vesels pulks optimistu!"

Tā kādreiz esot izsaucies pārsteigtais dzejnieks Imants Ziedonis, kad saticies ar toreiz vēl Oļģerta Piķeļa vadītajiem Liepājas dabas un kultūrvēsturisko vietu kopējiem, kas sevi joprojām dēvē par "Optimistu pulku". Optimistu kādreizējais vadonis, kurš nezināja labāka veida savas dzimšanas dienas svinēšanai, kā domubiedru pulkā iztīrīt no drazām un iezīmēt dabā kādu no Liepājas novada pilskalniem, droši vien to pašu dara aizsaulē, uz kurieni tika aizsaukts mazliet tā kā par agru. Bet "Optimistu pulks" joprojām turpina darboties šajā saulē.

Svētdien "Optimistu pulks" Latviešu biedrības namā slēdza savai 15 gadu jubilejai veltīto fotoizstādi, kurā Jāņa Lādīša, Alfrēda Niedola un Irinas Tīres fotogrāfijās varēja izsekot līdzi optimistu ceļiem 15 gadu garumā. Līdz ar to arī it kā beidzās visi iecerētie jubilejas pasākumi. It kā. Jo ir palicis viens nerealizēts sapnis. Tā ir tagadējās optimistu vadītājas Skaidrītes Solovjovas ideja par piecpadsmit gados paveikto darbu apkopojumu bukletā. Pateicoties pazīstamā fotomākslinieka un Oļģerta Piķeļa domubiedra Viktora Kolpakova pūlēm, faktiski visas 36 bukleta lappuses ir gatavas, nelaime tikai tā, ka optimistiem nav nepieciešamās summas - 2000 latu, lai bukletu varētu iespiest. Kur ņemt naudu? Un vai šāds buklets vispār ir vajadzīgs? Šie bija divi galvenie jautājumi, uz kuriem optimisti svētdien mēģināja atbildēt vispirms jau paši sev.

Atbilde uz otro jautājumu bija nepārprotama: vajag! Pirmajā jautājumā - kur ņemt naudu? - domas dalījās. Vieni uzskatīja, ka tā jāprasa 29 Liepājas rajona pašvaldībām, citi - ka Liepājas Pilsētas domei. Jāprasa jau būs, jo uz paplātes klāt neviens nenesīs. Un jāprasa jau laikam būs gan tām 29 pašvaldībām, gan Seska kungam. Jo optimisti savu roku pielikuši, gan sakopjot Liepājas rajona, gan Liepājas pilsētas kultūrvēsturiskās vietas. Darīts un padarīts ir pietiekami daudz - lai pašvaldības parēķina, cik būtu izmaksājusi viena pilskalna vai kapsētas iztīrīšana no krūmiem un kritalām, piemiņas zīmes uzstādīšana utt.! Tāds buklets noderētu gan tūristu birojiem, gan pilsētas un rajona pašvaldībām, gan optimistu jaunākajai paaudzei - skolēniem, kuri, pateicoties šim pulkam, būs guvuši vislabāko patriotisko audzināšanu, kādu vien var vēlēties. Un varbūt, ka šādu bukletu optimisti ir parādā savam pirmajam vadītājam.