Kurzemes Vārds

04:52 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Eiropas čempionāts sola vēl lielāku intrigu

Ints Grasis

Šogad starptautiskā autorallija "Kurzeme" simboliku pirmo reizi rotā angliskais European Championship, kas nozīmē, ka līdz Latvijai un Liepājai atrūcis viens no Eiropas čempionāta daudzajiem posmiem. Tas risināsies no 12. līdz 14.jūlijam.

Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Dainars Dambergs vakar žurnālistiem atgādināja, ka līdz ar to mūsu valstī šobrīd ir divas augsta līmeņa autosacensības - kross Bauskā un rallijs Liepājas pusē.

Šogad dalībnieku sastāvs būšot ievērojami spēcīgāks nekā citus gadus. Un vispirms tādēļ, ka beidzot nepakļāvīgie igauņi ir sapratuši, ka Baltijas labākais rallijs notiek Kurzemē, un, tāpat kā Latvijas un Lietuvas federācijas, ralliju "Kurzeme" iekļāvuši kā savas valsts čempionāta posmu, turklāt sportistiem dodot iespēju nopelnīt vairāk ieskaites punktu. Bet, kur igauņi, tur arī rallija nācija - somi. Uz "Kurzemi" varētu sabraukt sportisti no Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas.

Rallija "Kurzeme" direktors Gvido Ķirsons informēja, ka šogad rallijs risināsies trīs dienas pa Liepājas pilsētas un rajona, Kuldīgas rajona un Saldus rajona ceļiem. Rallijs būs garāks: kopgarums - 820 km, no kuriem 232 km (22 ātrumposmi) ir ātrumposmu garums. Galvenie pasākumi rallija ietvaros notiks tieši Liepājā, kur plānots arī ātrumposms pilsētas ielās, ko translēs Latvijas televīzija. Līdzās tradicionālajiem ātrumposmiem izveidoti arī jauni - Renda, Mežvalde, Turlava, Marijas muiža u.c.

Rallija "Kurzeme" 2001.gada budžets ir visai iespaidīgs: 70 - 80 tūkstošu latu liels. Sacensību ģenerālsponsors ir kompānija "Siemens". Sponsori: "Lukoil", Latvijas televīzija, "Lauma", Liepājas dome, "Līvu alus" (starp citu, būšot arī īpašs rallija "Kurzeme" alus), "Top!" veikalu tīkls, Liepājas SEZ, Liepājas osta, "TV Dzintare". Atbalstītāju vidū ir vairāk nekā 20 organizāciju. Liela daļa līdzekļu tiks novirzīta, gādājot par sacensību drošību. Lai to paveiktu, tikšot slēgti līgumi ar trim autoklubiem, arī šogad Liepājā dibināto autoklubu "Rietumi. Organizatoru uzdevumos būšot norīkoti ap 1000 cilvēku. Sacensības ir apdrošinātas par 100 tūkstošiem latu.

Biļetes uz katru ātrumposmu atsevišķi maksās 50 santīmu, savukārt rūdītiem rallijvērotājiem lieti noderēs kompleksā biļete 3,50 latu vērtībā.