Kurzemes Vārds

08:15 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pūķi un gulbji sveic Zilo karogu Liepājas pludmalē

Sarmīte Pujēna

Vakar liepājnieki pludmalē pie Glābšanas stacijas bija sapulcējušies visai kuplā skaitā, tostarp gandrīz visas domes amatpersonas ar ģimenēm, Vides nodaļas vadītāja M.Zeltiņa, Ceļu pārvaldes amatpersonas, Jūras vides pārvaldes Liepājas Jūras kontroles daļas vadītājs A.Priediens, Zaļā centra vadītāja I.Eistere, Lejaskurzemes Tūrisma informācijas centra vadītāja I.Spriņģe un daudzi citi. Iemesls tam bija nozīmīgs - liepājnieki kļuva liecinieki tam, kā mastā uzvijās Eiropas Vides aizsardzības izglītības fonda (FEEE) gaišzilais karogs.

Zilais karogs apliecina peldvietas tīrību, drošību un noteiktam līmenim atbilstošu servisu. Kā karoga pacelšanas ceremonijā sacīja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, tas ir zīmīgs brīdis, kas pilsētas potenciālajiem partneriem un tūristiem apliecina, ka pie mums var droši atpūsties un baudīt Baltijas jūru un vēju.

Interesanti, ka piektdien visi trīs Latvijai paredzētie karogi bija atvesti uz Latviju, pazuduši bez pēdām, taču laimīgi atradušies. Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme, kurš vakar kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides departamenta direktoru Rolandu Bebri bija ieradies Liepājā, sacīja, ka VAK mēģinās rast iespēju, lai nākamajā gadā Zilos karogus varētu izgatavot Latvijā un tie nebūtu jāved no Kopenhāgenas. Te jāpiebilst, ka nākošgad karogs atkal būs jānopelna - tas tiek piešķirts tikai uz vienu sezonu.

A.Ulme norādīja, ka Zilais karogs ir tikai pirmais solis vides kvalitātes nodrošināšanā. Turpmāk pilsētai jāveic liels darbs, lai papildinātu liepājnieku zināšanas vides izglītībā, lai veicinātu zaļo domāšanu.

M.Zeltiņa pastāstīja, ka Zilā karoga kustībā Liepāja iesaistījusies kopš 1997.gada, un pērn Liepāja ieguva Zilā karoga sertifikātu. Jāatzīmē, ka karogs ir piešķirts tikai vienai no Liepājas peldvietām - posmā no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai, nevis visai pludmalei. Kamēr citās vietās nebūs vismaz glābēju novērošanas tornis, nav ko domāt, ka karogs varētu tikt piešķirts lielākam pludmales posmam. Tuvākajos gados tādiem vajadzētu tikt uzceltiem vismaz Dienvidrietumu pludmalē un Karostā. Arī karogu ieguvušajā pludmales posmā vēl ir ko darīt - striktāk jānodala aktīvās un pasīvās atpūtas zonas, jānorobežo bērniem domāta peldvieta, jāpapildina glābēju aprīkojums utt.

Bet vakar Liepājas pludmalē tomēr izskatījās tā, kā pieklātos civilizētā atpūtas vietā - "Maestro" kafejnīcas telts laipni aicināja ciemos, pludmales futbola cienītāji dzenāja bumbu, bērni lēkāja, šļūkāja un kāpaļāja dažādajās atrakcijās, Glābšanas stacija piedāvāja dušas, tualetes, mantu glabātuves un citus pakalpojumus, un pats galvenais - saule spīdēja visā savā spožumā.