Kurzemes Vārds

06:38 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

"Tavā un manējā Liepājā"

Andžils Remess

Gan atbildot uz jautājumiem anketās par mūsu laikrakstu, gan tāpat sarunās lasītāji parasti atzinīgi vērtējuši apkopojošas publikācijas, rakstu sērijas vai ciklus, kuros esam centušies dziļāk ieskatīties dažādās nozarēs, procesos, norisēs. Tāds bija cikls par dažādu Liepājas pilsētas rajonu ikdienu, par XX gadsimta ievērojamākajiem Liepājas tautsaimniekiem, mūziķiem, literātiem, mediķiem, māksliniekiem, izglītības darbiniekiem, sportistiem, nupat beidzām sēriju par pilsētas domniekiem, bet turpinām rubriku "Dienas tēma", mēģinot vispusīgāk pārcilāt aktualitātes.

Atšķirot mūsu laikraksta šodienas numura atvērumu, jūs redzēsit ievadījumu jaunam ciklam - "Tavā un manējā Liepājā". Tajā paredzēts ieskatīties dažādās mūsu pilsētas nozīmīgās vietās - atgādināt to vēsturi, attīstību, ar šīm vietām saistītus nozīmīgus cilvēkus, interesantus atgadījumus, paraudzīties nākotnē, un vienā jēdzienā to varētu nosaukt tā: mēģināt parādīt attiecīgās vietas lomu Liepājā.

Šādu vietu ir atliku likām, un ne jau tikai laukumi, parki vai ielas. Pilsētas dzīvē gadu desmitos un pat simtos būtiskas vietas bijušas, piemēram, ostmala, Pētertirgus un Annas tirgus, Līvas un Ziemeļu kapi, kaut vai Lielās un Teātra ielas un Pasta un Radio ielas stūri, arī atsevišķas ēkas. Tāpēc arī mēs labprāt uzklausītu lasītāju ieteikumus, kādas vietas pilsētā viņiem šķiet nozīmīgākās, un būtu vēl priecīgāki, ja lasītāji pastāstītu ar šīm vietām saistītus interesantus notikumus vai piedāvātu publicēt savā rīcībā esošas fotogrāfijas.

Pilsēta attīstās, vietas maina izskatu un nozīmi, un tomēr katrai no tām ir kaut kas savs, ar aci nesaskatāms, tikai šai vietai raksturīgs, kas saglabājas cauri gadiem. Sava loma Liepājas dzīvē, un to arī gribam parādīt.