Kurzemes Vārds

07:43 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

"Forte Flash" uzvar mājinieki

Igors Lennebergs

3.starptautiskā mūzikas industrijas foruma "Forte Riga 2001" ietvaros notikušajā jauno grupu konkursā "Forte Flash" uzvarēja latviešu dziedātāja Agnese, saņemot naudas prēmiju - 8000 ASV dolāru. Otro vietu un 5000 ASV dolāru šajā konkursā ieguva Somijas grupa "Velcra", savukārt trešo vietu un 3000 ASV dolāru ieguva eksliepājnieku grupa "The Hobos". Žūrijas speciālbalvu un iespēju publicēt dziesmu Amerikas Savienotajās Valstīs izcīnīja Latvijas grupa "Rosewater", bet "Mosfiļm" ierakstu studijas speciālbalvu ieguva Lielbritānijas grupa "Unity".

Jauno grupu konkursā "Forte Flash" muzicēja 18 grupas no deviņām valstīm - Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Bulgārijas, Krievijas, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas. Latviju konkursa finālā pārstāvēja Agnese un grupas "Shake&Bake", "Zig Zag", "R.A.P.", "Mundane", "The Hobos" un "Rosewater".

3.starptautiskā mūzikas industrijas foruma "Forte Riga" ietvaros grupai "Prāta vētra" pasniegts zelta disks par grupas pērn iznākušā singlu izlases albuma "1989 - 1999" panākumiem. Zelta disks lokālajam repertuāram Latvijā tiek pasniegts tad, ja albums pārdots vismaz 8000 kopijās, bet platīna, ja pārdotas 15 000 albuma kopijas. Zelta statusu šis albums sasniedza jau pēc diviem mēnešiem, taču kompānija "Mikrofona ieraksti" gaidīja atbilstošu brīdi, lai godinātu mūziķus. Plānots, ka tuvākā mēneša laikā šī apbalvošanas ceremonija tiks atkārtota, jo albums jau gandrīz ir sasniedzis platīna diska statusu. "Forte Riga" ietvaros tika prezentēts arī grupas jaunākais singls "Maybe" un jaunais videoklips, kas jau skatāms arī LNT kanālā. Singlu "Maybe" var iegādāties mūzikas veikalos Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā un Beļģijā.

R.A.P.dalība "Liepājas dzintarā" zem jautājuma zīmes

Pašlaik nav skaidrs, vai Kuldīgas grupa R.A.P. varēs piedalīties festivāla "Liepājas dzintars 2001" konkursa finālā. Festivāla konkursa nolikums paredz, ka var piedalīties grupas, kuru muzikālai kopdarbībai vai atsevišķu grupas dalībnieku darbībai nav profesionālas darbības pazīmes: grupa par muzicēšanu nesaņem regulārus ienākumus, uzstājoties koncertos, klubos, diskotēkās, festivālos, veicot skaņu ierakstus un tamlīdzīgi. Tomēr plānots, ka jau 7.jūnijā grupa R.A.P. izdos savu jauno studijas albumu "Feel?". Grupas mūziķis Artis Dvarions atzinis, ka grupa neatliks sava albuma iznākšanu uz vēlāku laiku, jo tas grupai esot svarīgāk par dalību konkursā. Mūziķis pastāstīja, ka, grupai uzsākot piedalīties konkursā, viņi nav zinājuši par šādu nolikuma punktu. Tomēr pastāv iespēja, ka grupa festivālā piedalīsies kā viesi.

Producentu apvienības "Remix mūzikas menedžments" direktors Aivars Hermanis skaidroja, ka šajā situācijā visu izšķiršot žūrija, kas pirms paša konkursa lemšot, vai R.A.P. drīkst vai nedrīkst spēlēt konkursā. Kā zināms, festivāla "Liepājas dzintars 2001" finālā šogad muzicēs grupas "Driving South", "Mary Jane", "F[ei]k", "Crossfire", "Nasty Smail" un R.A.P.. Rezervē atstāta grupa no Rīgas "Kuba".

"Non Stop Ballīte" turpinās

Iznākusi jauna izlase sērijā "Non Stop Ballīte". Šoreiz tā nodēvēta par "Vasaras ballīti", kurā var atrast gana jautras un gana populāras dziesmas to oriģinālajās versijās. Albumā iekļauta grupas "Labvēlīgais tips" dziesma "Eiropa mūs nesapratīs", grupas "Prāta vētra" dziesma "Ar Dievu, meitenes", pazīstamā "Līvu" dziesma "Bailes par ziņģi", Roberta Gobziņa dziesma "Vilkam govs nokoda kāju" un daudzas citas viegli dejojamas un nepastarpināti klausāmas dziesmas.

"Tumsa" beidzot plauktos

Pagājušo piektdien beidzot veikalu plauktos varēja aptaustīt un nopirkt grupas "Tumsa" jauno studijas albumu "Neparasto cilvēku zemē". Albuma prezentācijas pasākums notika Zaķusalā, un tajā pašā vakarā grupa uzstājās ar koncertu plašākai publikai klubā "Cita opera". Pirms tam bija ieplānots koncerts arī klubā "Četri balti krekli", bet tomēr tas tika atcelts, jo kluba vadītāji un Liepājas mūziķi nespēja vienoties par uzstāšanās noteikumiem. Tajā pašā dienā noslēdzās arī radio SWH muzikālais duelis starp grupām "Tumsa" un "Autobuss debesīs".

"Slepenais eksperiments" maina orientāciju

Sākot ar 31.maiju, Vecrīgas klubs "Slepenais eksperiments" pārvērties par atpūtas vietu tiem, kuriem patīk rokmūzika. Klubā turpmāk būs iespēja uzspēlēt biljardu vai arī kopā ar savu otru pusīti doties uz miera ostu - kluba mazo zāli (ar zivtiņām), kur skanēs atbilstošas noskaņas mūzika. Līdz šim klubā lielākoties dominēja deju mūzika, bet, mainoties kluba vadībai, izvēlēts arī cits turpmākās attīstības virziens.

Dejas "Slepenajā eksperimentā" notiks no trešdienas līdz svētdienai. Ceturtdienās paredzēti pasākumi ar dažādu dzīvo grupu piedalīšanos. Jau zināms, ka 7.jūnijā klubā spēlēs grupa "Exit", vēl pēc nedēļas - "Mitrokhin's Master Band", bet 21.jūnijā sanākušos rokmūzikas mīļus priecēs liepājnieki "Willow Farm".