Kurzemes Vārds

08:59 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā

10. un 11. jūnijā

1921. gadā

Angļu kuģu sabiedrība "White Star" iesniedz valdībai lūgumu atļaut uzturēt regulāru pasažieru satiksmi starp Liepāju un Ameriku. Sabiedrība paredzējusi atvērt savu kantori Liepājā: "Ja Padomju Krievija ņems pretī savus emigrantus, tad pēc dažiem mēnešiem Liepāja tiešām piedzīvos emigrantu plūdus."

Pilsētnieki pauž uztraukumu par "ļoti neglīto reklāmas kasti", kuru iepretim Sv. Trīsvienības baznīcai novietojusi Biržas banka: "Vai tiešām nav nevienas iestādes, kas rūpētos, lai Liepājas ielas netiktu izķēmotas."

Tiek izplatīts ostas valdes priekšnieka rīkojums: visām privātpersonām un noliktavu īpašniekiem aizliegt lietot atkritumu kastes tādēļ, ka tās ierīkotas vienīgi kuģu vajadzībām. Tāpat ir aizliegts ostmalā atstāt netīrumus vai izmest tos no vagoniem. Spīķeriem līdzās esošā krastmala jātīra to īpašniekiem. Naudas sods par šo noteikumu neievērošanu var būt līdz 10000 rubļu liels.

1931. gadā

Sakarā ar Latvijas kara flotes 10 gadu jubilejas svinībām Liepājā ierodas ministru prezidents K.Ulmanis un Valsts prezidents A.Kviesis. Bet pēcpusdienā un vakarā līdz pat pusnaktij pilsētas ielas ir pilnas ar ārzemju jūrniekiem, visur baltās cepures un zilās blūzes. Lai gan daudzi ir stipri iereibuši, nekādi starpgadījumi nav notikuši.

Liepājas apgabaltiesa noraida Liepājas žīdu demokrātisko darbinieku biedrības statūtus.

1941. gadā

Liepājas drāmas, operas un baleta teātrī E.d'Albera operas "Ieleja" pirmizrāde. Režisori V.Hāns un A.Liberte-Rebane, diriģē V.Hāns, dekorators K.Šaumanis.