Kurzemes Vārds

21:11 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Maijā ostā palielinājies kravu apgrozījums

Salīdzinājumā ar aprīli, maijā Liepājas ostā kravu apgrozījums palielinājies par 40 procentiem. Pavisam ostā apkalpotas 362 900 tonnas kravu. Kā presi informējis SEZ Mārketinga un investīciju daļas vadītājs Ivo Koliņš, īpaši iepriecina fakts, ka pieaugums vērojams arī salīdzinājumā ar pērno gadu. Toreiz maijā pārkrauts tikai 290 tūkstoši tonnu. Arī šī gada pirmajos piecos mēnešos ostas piestātnēs vērojams darbības apjomu kāpinājums, jo kravu apgrozījums ir par 9 procentiem lielāks. Visvairāk ostā pārkrauts metāla un to izstrādājumu - 112 600 tonnas, naftas produktu adresātiem nosūtīts 47 800 tonnas, labības - 24 600, cukura - 29 800 tonnas. Lielākais kravu apgrozījums bijis firmām "Trans Liepāja", "Terrabalt", "Glen oil" un "Laskana".

Atzīmē LPA Satversmes gadadienu

Vakar Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notika Satversmes apstiprināšanas 3.gadadienas svinības. Tajā runāja Satversmes sapulces priekšsēdētāja Vija Kriķe, LPA rektore Gunta Smiltniece. Pieciem darbiniekiem pasniedza Atzinības rakstus. Tos saņēma Ģermāņu un romāņu valodas katedras vieslektors Markuss Lukss un asistente Velga Vanaga, Sociālo zinātņu un vadības katedras vadītājs Arturs Medveckis, Pedagoģijas un psiholoģijas katedras docente Rita Ukstiņa un Mūzikas katedras lektore Mirdza Paipare. Sarīkojumā koncertēja studentu vokālais ansamblis.

Devušies uz semināru Norvēģijā

Vakar uz Norvēģiju devās liepājnieku delegācija, kuru pārstāv Liepājas domes deputāts, domes priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus, ārējo sakaru dienesta referente Agnese Mackeviča, Izglītības pārvaldes priekšnieces vietniece Alda Ķestere, Sociālās palīdzības centra pakalpojumu daļas vadītāja Santa Altāne, Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centra vadītāja Anita Liepa, Tuberkulozes slimnīcas galvenais ārsts Andris Kristons, Skolu māsu apvienības vadītāja Raija Šēla, kā arī Narkoloģiskās profilakses un ārstēšanas centra vadītāja Astrīda Stirna un Profilaktiskās nodaļas vadītāja Ilona Adomaite no Rīgas. Valdības apmaksāta projekta ietvaros Bergenas pilsētas Orstadas padomē notiks pieredzes apmaiņas seminārs par Latvijas un Norvēģijas sadarbību infekciju un narkotiku profilakses un veselības veicināšanas jomā. Nodomu protokolu par sadarbības veidošanu parakstīja 16.februārī, kad Liepājā viesojās atbilstoša līmeņa pašvaldības vadītāju un speciālistu delegācija no Bergenas. Paredzēts, ka noslēguma pasākumā piedalīsies arī Latvijas Republikas Goda konsuls Norvēģijā, kā arī pārstāvji no Norvēģijas valdības institūcijām.

Brauks uz pieminekļa atklāšanu

Desmit Priekules pilsētas represētie ceturtdien dosies uz Rīgu, lai piedalītos represēto pieminekļa atklāšanā Torņkalnā, kur klāt būs arī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Kā pastāstīja Priekules Kultūras nama vadītāja Inita Ulmane, ideja par braucienu uz svinīgo pieminekļa atklāšanas sarīkojumu pieder viņai, jo gribējies šogad, sagaidot 60.gadadienu kopš traģiskajiem 1941.gada notikumiem, cilvēkiem piedāvāt ko jaunu, nevis ikgadējos atceres sarīkojumus. Braucienā, protams, nedodas visi represētie priekulnieki, tomēr tie, kas piekrituši doties ceļā, šo notikumu gaida ar lielu saviļņojumu.

Piedāvā subsīdijas

Nodarbinātības centrs iecerējis veikt jaunus pasākumus. Viens no tādiem būs ražošanas prakse pie darba devēja. Tajā jāiesaista jaunie bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuriem ir profesionālā izglītība, bet kuri nepietiekamu iemaņu dēļ nevar iekārtoties darbā. Darba devējam, kurš dos šādu iespēju, Nodarbinātības dienests pārskaitīs līdzekļus, rēķinot pēc minimālās darba algas, kā arī piemaksu prakses vadītājam 25 latu apmērā. Par vēl vienu virzienu kļūs subsidēto darba vietu izveidošana bez darba esošajiem invalīdiem. Finansēšanas princips šajā gadījumā saglabājas tas pats, taču ar 300 latu piemaksu darba vietas iekārtošanai. Par savu attieksmi pret šādiem pasākumiem darba devēji atbildēs kārtējā Nodarbinātības dienesta aptaujā.

"Saules zārdu" ideja gūst atsaucību

Pilsētas galvenā māksliniece Gunta Šnipke ir nākusi klajā ar ideju par savdabīgu Jāņu noformējumu. Proti: dzelteni krāsoti koka akcenti iespējami daudzās pilsētas vietās, ko galvenā māksliniece nosaukusi par "Saules zārdiem". Katram, kurš kaut ko zina par lauku darbiem, šis akcents atgādinās vasaras vidum raksturīgo siena pļavu. Pilsētas centrālajā daļā akcija tiks realizēta par pašvaldības atvēlētajiem līdzekļiem, taču, jo vairāk šādu akcentu būs, jo svētku noskaņa būs pilnīgāka. Tāpēc G.Šnipke aicina visus, kuri vēlas un grib piedalīties pilsētas rotāšanā, darīt to, iepriekš varbūt konsultējoties ar galveno mākslinieci (tel. 3404772). Pašlaik jau esot ap 60 uzņēmumu, kuri izteikuši gatavību iesaistīties "Saules zārda" akcijā. Vēl G.Šnipke lūdz atgādināt, ka Jāņi ir kārtējais posms pilsētas vizuālā noformējuma konkursā un vērtēšanas komisija savā apgaitā dosies 21.jūnijā, taču nebūtu slikti, ja noformējums parādītos ātrāk, jo "Saules zārdus" izvietot pilsētā plānots jau 18.jūnijā.