Kurzemes Vārds

01:25 Trešdiena, 25. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ne tikai ņemt, bet arī dot

Pēc viena no šāsvasaras lielajiem izklaides sarīkojumiem, kādu, starp citu, turpmāko trīs mēnešu laikā vēl būs daudz, Jūrmalas parkā, posmā aiz Glābšanas stacijas bija nolauzti dzeramā ūdens avotiņu krāni. Tos, protams, jau nākamajā nedēļā atkal atjaunoja - par Jūrmalas parka un pludmales konsultatīvās padomes līdzekļiem. Toreiz domes izpilddirektora vietnieks Valdis Skujiņš aicināja liepājniekus būt aktīviem, ieinteresētiem un ziņot Pašvaldības policijai vai Glābšanas stacijas dežurantam, ja gadās novērot līdzīgus vandalisma aktus parkā un pludmalē. V.Skujiņš pat ierosināja dibināt parka sabiedrisko padomi, kuras sastāvā varētu būt arī pensionāri - šāda prakse esot Vācijā. Tur katram parkam esot sava sabiedriskā padome, kas rūpējas par kārtības ievērošanu.

Nesen, kārtējo reizi lasot par domes komitejās lemto, pamanīju ziņu - visnotaļ patīkamu, taču pārdomas raisošu - proti, deputāti atbalstījuši pilsētas Pensionāru apvienības lūgumu un piešķīruši 650 latus nu jau par tradīciju kļuvušajam Liepājas pensionāru Jāņu ielīgošanas pasākumam Pāvilostā.

Tas, ka dome regulāri atbalsta Liepājas Pensionāru apvienību, piešķirot naudu dažādiem pasākumiem un arī pabalstiem, nebūtu nekas nosodāms. Arī pensionāru apvienības rīkotie pasākumi - balles, sadziedāšanās u.tml. - nekad nav izpelnījušies sliktu vārdu no to pensionāru puses, kuriem palaimējies tajos piedalīties. Tikai ir tāda nianse - par šo sarīkojumu dalībniekiem tomēr kļūst tikai maza daļiņa Liepājas pensionāru. Varbūt varētu teikt, ka tā ir pensionāru aktīvākā daļa, taču man tomēr šķiet, ka pareizāk to būtu nosaukt par Liepājas pensionāru eliti. Labi, tas ir jautājums, ko varbūt jārisina pensionāriem pašiem. Taču, atgriežoties pie V.Skujiņa ierosmes, man gribētos šīs divas lietas - domes atbalstu Liepājas Pensionāru apvienībai un šā atbalsta sabiedrisko atdevi - saistīt. Jo vairāk tāpēc, ka Liepājā ir vēl viens pulciņš, lielākoties vecākā gadagājuma cilvēku, kuri, saņemdami kaut kādu atbalstu no pašvaldības, tomēr pilnā mērā to atdod atpakaļ sabiedrībai. Tas ir "Optimistu pulks". Un tieši tāpēc varbūt, ka nebūtu nepareizi vēlēties lielāku sabiedrisko atdevi (ne tikai balsojot par "Liepājas Apvienoto sarakstu") arī no Liepājas Pensionāru apvienības.

S.Pujēna