Kurzemes Vārds

08:42 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Par vienu greznu namu vairāk

Sarmīte Pujēna

Teju teju visā savā krāšņumā liepājnieku acīm pavērsies nams K.Valdemāra un Avotu ielas stūrī - sastatnes garāmgājēju acīm slēpj vēl tikai ēkas pirmo stāvu.

Ja līdz šim nevienam īstam liepājniekam nevajadzēja skaidrot, kas ir Klepeņina nams, tad varbūt liepājnieku nākamām paaudzēm tikpat saprotams jēdziens būs Kesenfelda nams. Jā, tieši uzņēmējs Ivars Kesenfelds ir šā nama saimnieks, un viens no viņa uzņēmumiem - "Remonts K" - ir tas, kurš atjauno nama fasādi. Kā pastāstīja arhitekts Agris Padēlis-Līns, nākotnē paredzēts arī rekonstruēt ēkas iekštelpas, bet pagaidām ir atjaunota fasāde. Arhitekts fasādes krāsu pasi izstrādājis pat divreiz - sākumā tā bijusi iecerēta pieticīgāka, taču ar laiku nama saimnieks izjutis nepieciešamību veidot namu krāšņāku. Tagad tas iekļaujas apkārtējā apbūvē kā dominante, kas zināmā mērā diktē noteikumus arī tuvējai apkārtnei, taču nepārkāpjot apbūves līdzšinējās attiecības.

I.Kesenfelds pastāstīja, ka ēku iecerēts izmantot galvenokārt īres telpām dažādu biroju, kantoru u.c. vajadzībām.

"Remonts K" šobrīd nodarbināts ne tikai šajā objektā. Joprojām turpinās veikala "Māja" paplašināšana - tiek celta piebūve, rekonstrukcija turpinās Hipotēku bankas telpās Lielā ielā un vēl uzņēmuma strādnieki ir aizņemti trīs Tirgoņu ielas namu rekonstrukcijas darbos.