Kurzemes Vārds

17:12 Otrdiena, 24. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bērni atpūšas gan Latvijā gan ārzemēs

Liepājas rajona Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Anita Sērmoliņa apzinājusi, kur vasaru pavadīs bāreņi no Vaiņodes Internātskolas, Lažas un Purmsātu speciālajām skolām.

Viņa pastāstīja, ka Vaiņodē un Purmsātos bērni vasarā skolā nepaliks. Kā informē Purmsātu Speciālās skolas vadītāji, 23 bērni nodoti aizbildniecībā un viens audzēknis gatavosies iestājeksāmeniem Liepājas Medicīnas skolā. Līdzīga situācija ir arī Vaiņodes Internātskolā, kur visiem bāreņiem nokārtotas aizbildniecības. Savukārt divi Lažas Speciālās skolas audzēkņi ir ļoti slimi un vasarā izies ārstniecības kursu slimnīcā, bet viens zēns vispirms dzīvos Liepājas Bērnu un bāreņu aprūpes centrā, bet vēlāk pārcelsies pie vecmāmiņas uz Jūrmalu. Kā piebilda A.Sērmoliņa, cerīga ir ziņa, ka par šo bērnu interesējas kāda ģimene no Kanādas, kas izteikuši vēlēšanos viņu adoptēt.

Savukārt ar sabiedriskās organizācijas "Atbalsts tev" palīdzību vairāki bērni no Liepājas rajona šovasar dosies atpūsties uz Franciju, kur viņus uzņems ģimenes, kas darbojas organizācijā "Pasniegtā roka". Franču ģimenēs atpūtīsies 12 bērni no Gaviezes, Gramzdas, Lažas, Kazdangas, Kalvenes, Medzes un citiem pagastiem. Kā pastāstīja organizācijas "Atbalsts tev" pārstāve Ausma Bēta, daži bērni uz Franciju dodas jau otro reizi, bet lielākā daļa uz ārzemēm brauc pirmo reizi. Gandrīz visi bērni ir no mazturīgajām daudzbērnu ģimenēm, kas jau sadarbojas ar franču ģimenēm no "Pasniegtās rokas". A.Bēta atzina, ka, izvēloties bērnus, ko sūtīt uz Franciju, vispirms ņemtas vērā vecāku domas un bijuši arī gadījumi, kad vecāki aizlieguši savām atvasēm doties vasaru pavadīt Francijā. Nupat no Francijas atgriezušies arī Vaiņodes pagasta lielģimeņu centra "Kodols" pārstāvji, kas devās uz ārzemēm koncertēt.