Kurzemes Vārds

05:09 Ceturtdiena, 1. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Arāji sacentīsies Vecaucē

Kā informē Lauksaimniecības konsultāciju centrs, no 7. līdz 8.jūlijam Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecībā "Vecauce" notiks Latvijas arāju sacensības. To rīkošanu kopā ar universitāti uzņēmusies Latvijas Nacionālā aršanas organizācija.

Arāju spēkošanās tīrumā ir starptautiski atzīts sporta veids. Latvijas pārstāvji Pasaules arāju organizācijas rīkotajās sacensībās piedalās kopš 1989.gada. Kaut arī viņi tur startē ar nomātu tehniku, jo savu traktoru nogādāšana uz sacensībām ir pārāk dārgs prieks, mūsu labākie vagu vērsēji, tanī skaitā Liepājas rajona pārstāvji, pasaules konkurencē ir vairākkārt pierādījuši savu meistarību.

Sacensību organizatori informē, ka šogad Vecaucē var piedalīties gan ar parastajiem, gan maiņvērsēja arkliem. Taču esot vēlams, lai tie būtu 2 vai 3 korpusu, jo tā noteikts starptautiskajos noteikumos. Arumu vērtējot, tiesneši uzmanību galvenokārt pievērsīs pamatelementu, proti, gultnes, ataruma un saaruma veidošanas kvalitātei, kā arī ķīļa slejas aršanai.

7.jūlijā risināsies pusfināla sacensības, bet 8. - fināls. Līdzīgi, kā tas noticis arī līdz šim, godalgoto vietu ieguvēji kandidēs uz līdzdalību pasaules arāju mačos. Organizatori sola, ka tehnikas transporta izdevumus no mājām līdz Vecaucei kompensēs.

Interesanti, ka Vecaucē piedalīties pošas arī Liepājas rajona pārstāvji, kuru vidū varētu būt starptautisko sacensību vairākkārtējs dalībnieks Aivars Konrāds, viņa daudzsološais panākumu turpinātājs Raivis Fricsons, kā arī jaunie arāji, kas vēl mācās Cīravas tehnikumā. Kaut arī problēmu gan ar degvielas sagādi treniņiem, gan ar tehnikas nogādi uz Vecauci esot daudz, novēlēsim viņiem tās pārvarēt un sekmīgi turpināt spodrināt Lejaskurzemes arāju labo slavu.