Kurzemes Vārds

06:28 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Māra Tupese un Līga Ruperte - par ģimenēm

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā līdz ceturtdienai notiek Pieaugušo izglītības centra un Pasaules brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes rīkotie kursi "Ģimeņu sistēmu teorija un terapija, īsterapija, vērsta uz atrisinājumiem". Kursu lektores - Līga Ruperte un Māra Tupese no Amerikas Savienotajām Valstīm. Klausītāju vidū ir skolotāji, sociālie darbinieki un pedagogi, kā arī izglītības darba vadītāji, metodiķi, audzinātāji. Kursu laikā iztirzā ģimenes jautājumus, salīdzinot situāciju ar audzināšanas un citām problēmām Amerikas Savienotajās Valstīs, lektores iepazīstina ar tādiem jēdzieniem kā labvēlīgas vai veselīgas un nelabvēlīgas, neveselīgas, disfunkcionālas ģimenes, pievēršoties arī savstarpējo attiecību, šķiršanās un citiem jautājumiem, un ģimeņu terapijai.

Kopā ar vācu draugiem iepazīt Latviju

Vakar Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas skolotāji un skolēni iepazīstināja savus viesus - divdesmit divus skolēnus un divus skolotājus no Hannoveres (Vācija) ar mūsu pilsētu. Pirms tam viņi visi - mājinieki un vācu draugi - bija ekskursijā un iepazina Liepājas novadu, bet pēc tam dosies braucienā pa Vidzemi. Draudzība ar Hannoveri 5.vidusskolai ilgst jau vairākus gadus. Tās laikā gan mūsējie bijuši Vācijā (atbildes vizīte paredzēta arī rudenī), gan uzņēmuši draugus pie sevis mājās. Šāda draudzība dod iespēju nostiprināt mācību stundās apgūto vācu valodu praksē, ļauj iepazīt Vāciju, tās kultūru, kā arī, stāstot par savu zemi viesiem, pašiem padziļināt zināšanas par Latviju.

Preses aģentūrai būs 70 tirdzniecības vietas

Preses aģentūra "AGA" šodien atver vēl vienu avīžu un žurnālu tirdzniecības vietu, kas atradīsies Jaunliepājas tirgus paviljonā. Tur būs iespējams iegādāties "Kurzemes Vārdu" un citus preses izdevumus. Līdz nedēļas beigām aģentūra plāno iekārtot vēl vienu veikalā J.Raiņa ielā. Tā būs jau septiņdesmitā tirdzniecības vieta, kur "AGA" piedāvā preses izdevumus un citas preces.

Sākusies mācību otrā fāze

"Latvijas jūrnieki turas braši un izpilda dotos uzdevumus starptautiskajās jūras spēku mācībās "US Baltops 2001", kas 1.jūnijā sākās Polijā un līdz 18.jūnijam notiek Baltijas jūrā, informēja Kara kuģu flotiles preses sekretāre Iveta Skurstene. Jau informējām, ka manevros piedalās divi Liepājā dislocētie kuģi - mīnu traleris "Viesturs" un patruļkuģis "Bulta". Mācību noslēgumā 16.jūnijā Ķīlē paredzēts apkopot un izvērtēt mācību rezultātus. Pašlaik ir sākusies mācību otrā fāze - situācijas izspēle, kurā nosacījumi un situācija iepriekš nav zināmi. Latvijas jūras spēkiem tās ietvaros jānodrošina konvoja atnākšana pie Bornholmas salas. Latvijas Jūras spēku Kara kuģu flotiles mīnu traleris "Viesturs" Baltijas valstu kopējās kuģu eskadras "Baltron" sastāvā ir iekļauts mīnu kuģu grupā, kuru komandē Latvijas virsnieks komandkapteinis Andrejs Zvaigzne. Mīnu kuģu grupa jau ir atradusi astoņas mācību mīnas. Patruļkuģis "Bulta" darbojas patruļkuģu grupā, kurā apgūst patrulēšanu, šaušanu no lielgabaliem, novērošanu un aizsardzību. Kopumā šajās mācībās piedalās 50 kuģi, 3 zemūdenes un 20 lidmašīnas no valstīm, kas ir programmas "Partnerattiecības mieram" atbalstītājas.

Aivars Prūsis varēs atgriezties mājās

Tuvākajā laikā Liepājas prokuratūra plāno lemt par krimināllietas izbeigšanu pret bijušo Pašvaldības policijas priekšnieku Aivaru Prūsi, aģentūru LETA informēja prokurors Andis Šķēle. Šā gada 3.jūnijā iestājās noilgums ierosinātajā krimināllietā. 1999.gada rudenī Prūsis pazuda bez vēsts, un, pēc "Kurzemes Vārda" rīcībā esošās informācijas, viņš pašlaik atrodas Lielbritānijā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē bija izsludināta bijušā policista meklēšana.

Viesojas Lielbritānijas vēstniecības komercdienesta vadītāja

Vakar Liepāju apmeklēja Lielbritānijas vēstniecības komercdienesta vadītāja Džīna Kvīna un viņas vietnieks Ģirts Greiškalns. Dž.Kvīna preses brīfingā pastāstīja, ka Latvijā strādā nedaudz ilgāk par gadu un nolēmusi, ka pienācis laiks iepazīties arī ar Liepāju. Dž.Kvīnas uzdevums vēstniecībā ir veicināt saimnieciskos sakarus starp abām valstīm. Pilsētas domes izpilddirektors Normunds Niedols viešņu iepazīstināja ar videomateriālu par mūsu pilsētu un līdzšinējo sadarbību starp Liepājas un Lielbritānijas uzņēmējiem. Dž.Kvīna atzina, ka viņu Liepājā īpaši interesē dažādi tautsaimnieciskie sektori, un izteica cerību, ka izdosies veicināt britu uzņēmēju interesi par Liepāju. Dž.Kvīna arī tikās ar Liepājas Muitas pretkontrabandas nodaļas, Liepājas SEZ un Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājiem.

Gunārs Ķirsons dāvina Liepājas teātrim ziedus

Divas dienas aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā, Nacionālā teātra telpās, Liepājas teātris atkal spēlēja rokoperu "Kaupēn, mans mīļais!". Taču šoreiz tās nebija gluži parastas izrādes. Pirmkārt, šosezon tā bija pēdējā reize, kad priekškars vērās rokoperai, šovasar to varēs redzēt vēl tikai 4.augustā iecerētajā brīvdabas uzvedumā. Otrkārt, šīs Rīgas viesizrādes reizē bija arī jaunā kompaktdiska un kasetes "Kaupēn, mans mīļais!" prezentācija, kad teātris pateicās rokoperas autoriem un ieraksta sponsoriem. Savukārt teātrim patīkamu pārsteigumu bija sagādājis uzņēmējs Gunārs Ķirsons, kurš pēc vienas no izrādēm pasniedza ansamblim šo vareno rožu buķeti.