Kurzemes Vārds

01:18 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Francijas skatītāji mūsējos uzņem sirsnīgi

Daina Meistere

Pārstāvji no Vaiņodes lielo ģimeņu centra "Kodols" (vadītāja Gunta Čužinska), Vaiņodes vidusskolas tautisko deju dejotāji (vadītāja Maira Strīķe), kā arī vairāki instrumentālisti un Bērnu un jauniešu centra popgrupas - kvartets "Vita Nova" un "Ieklausies", kuras vada Mirdza Grauduže, atgriezušies no koncertturnejas pa Dienvidfranciju.

Šo iespēju deva Francijas labdarības asociācijas "Pasniegtā roka" uzaicinājums. Ceļojuma dalībnieki ir pateicīgi Liepājas rajona organizācijas "Latvija - Francija" sadarbības koordinatorei Veltai Ķupei, par finansiālo atbalstu - SIA "Vācele" un Vaiņodes pagasta pašvaldībai, kā arī, protams, asociācijas "Pasniegtā roka" viceprezidentei Zigrīdai Moizei.

Kā pastāstīja Mirdza Grauduže, braucēji pavadīja divas skaistas nedēļas. Sevišķu pārdzīvojumu sniedza tieši koncerti un iespēja redzēt tik skaistas un leģendāras vietas kā Pireneju kalni, Atlantijas okeāns, Kurdas svētnīcas, Jēzus Kristus krusta ceļš. Mūsu skolēni pavisam uzstājās 11 koncertos, gandrīz katru vakaru viņi dziedāja skaistās katoļu baznīcās, skolās, arī veco ļaužu pansionāta iemītniekiem un piedalījās labdarības pasākumā nelielā Francijas pilsētiņā. Biaricā, vienā no kūrortpilsētām, viņi uzstājās peldsezonas atklāšanas svinībās. Pavadījumu spēlēja koncertmeistars Edmunds Talalass.

- Bez koncertiem, kurus skatītāji uzņēma ļoti sirsnīgi, mums bija arī izklaides pasākumi: atpūta Atlantijas okeāna krastā, pikniki, ekskursija uz Lurdu, pat uz Spānijas kūrortpilsētu. Mūs laipni savā namā Konejā uzņēma Inta Bejeleres kundze ar ģimeni, - pastāstīja M.Grauduža, - atsevišķi skolēni ieguva sev draugus, pie kuriem uzaicināti ciemoties nākamvasar.

Sadarbība ar Franciju turpinās, pašlaik franču ģimenēs vasaras brīvlaiku pavada desmit bērni no Liepājas rajona dažādiem pagastiem.