Kurzemes Vārds

04:31 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Es domāju tā

Vai pilsētā pietiek tualešu?

Kristīne Pastore

Ik gadus, tuvojoties vasarai, dažādos līmeņos tiek spriests un runāts par to, kas pilsētā ir darāms, lai piesaistītu tūristus, lai viņiem gribētos uz šejieni braukt. Taču ne mazāk svarīgas ir arī pašu liepājnieku intereses un vajadzības. Turklāt viena no tām - vajadzība apmeklēt tualeti, kopīga ir gan tūristiem, gan vietējiem. "Kurzemes Vārds" painteresējās, vai mūsu pilsētā šī problēma nesagādā raizes.

Andra Kubiloviča, strādā veikalā:

- Tā ir milzīga problēma. Piemēram, Jaunliepājā. Man gan personiski tur ir maz darīšanu, bet pazīstamas pārdevējas no tirdziņa ir teikušas, ka naktīs pieķēzī pat tirdzniecības vietas. Bet tur patiešām cilvēkiem nav kur nokārtoties. Arī daudzi laucinieki, kas atbraukuši uz pilsētu, saka to pašu. Manuprāt, šī problēma ir jārisina ātri un nopietni.

Uldis Bluķis, strādā firmā SD "Autocentrs":

- Man ir grūti spriest, jo es publiskās tualetes neizmantoju, taču pieļauju iespēju, ka to trūkst. Ja tā atklāti jāsaka, es pat nezinu, kurās vietās pilsētā tās šobrīd vispār ir. Katrā ziņā attīstītā pilsētā šī problēma ir jārisina civilizēti.

Dmitrijs Kņirko, strādājošs pensionārs:

- Es pats dzīvoju centrā, tāpēc nav vajadzības šīs tualetes izmantot. Taču es domāju, ka pilsētā šo vietu ir daudz par maz. Man patika, kā bija Vācijā. Agrāk strādāju uz kuģa, piestājām kādā ostā, vīri pasēdēja krodziņā un, ejot atpakaļ uz kuģa, vienam vajadzēja nokārtoties. Viņš to izdarīja aiz stūra, un policija lika samaksāt naudas sodu. Taču nākamajā dienā atbrauca uz kuģa, atvainojās un atdeva naudu atpakaļ, jo izrādās - pie viņiem noteikumi paredz, ka tualetēm citai no citas ir jāatrodas ne tālāk kā pēc 500 metriem, bet tajā vietā attālums starp tuvākajām tualetēm bija 700 metru.

Inga Šildere, strādā Pedagoģijas akadēmijā:

- Tualetes noteikti ir nopietna problēma mūsu pilsētā. Ja pilsētas centrā vēl kāda ir, tad mikrorajonos, piemēram, Ezerkrastā un Dienvidrietumu rajonā, to vispār nav. Manuprāt, arī centrā tās būtu vajadzīgas vairākās vietās, nekā tas ir šobrīd. Turklāt arī Jaunliepājā tualešu nav.

Irina Kalniņa, invalīde:

- Tā ir ļoti liela problēma. Es, piemēram, esmu 2.grupas invalīde un zinu, ka par invalīdiem nav domāts arī tajās tualetēs, kuras ir. Turklāt ārpus centra vispār nav tualešu. Es zinu, ka pirms vairākiem gadiem vienu gribēja celt Dienvidrietumu mikrorajonā, bet neizdarīja to. Vai tas nav smieklīgi, ka tik lielā pilsētā, kāda ir Liepāja, centrā ir tikai viena tualete? Ir nojauktas pat tās, kas bija agrāk.