Kurzemes Vārds

18:16 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mazo liepājnieku atveseļošanās līkloči

Kristīne Pastore

Slimu bērnu liktenis cilvēkiem ar atsaucīgām sirdīm allaž nav bijis vienaldzīgs, bet gan katrs ir centies palīdzēt atbilstoši savām iespējām. Pēdējo mēnešu laikā liepājnieki atsaucīgi ziedoja naudu, lai dotu iespēju izveseļoties diviem mazajiem liepājniekiem: piecus gadus vecajai Natālijai Čerkašinai un divus mēnešus vecajam Sergejam Teļepņevam. Šonedēļ "Kurzemes Vārds" sazinājās ar abu bērnu vecākiem, lai uzzinātu, kā viņiem šobrīd klājas.

Mazā Nataša pārcietusi pirmo operāciju

Pagājušajā nedēļā Vācijā, Badhomburgas klīnikā Natālijai veica pirmo operāciju. Šobrīd meitenīte jūtas labi, taču ir jau zināms, ka operācija būs jāatkārto.

Drīz pēc operācijas "Kurzemes Vārds" sazinājās ar mazās Natašas mammu, arī Natāliju Čerkašinu. Viņa pastāstīja, ka meitiņa operāciju pārcietusi labi, taču tā bijusi ļoti sarežģīta, un viņas sejiņa ir tā apsaitēta, ka pagaidām meitiņa runāt nespēj. Mediķi neslēpuši, ka šāds gadījums esot medicīnisks retums visā pasaulē. Pirms kāda laika līdzīga operācija veikta kādai astoņpadsmit gadus vecai pacientei no Indijas.

Kā jau "Kurzemes Vārds" rakstīja, mazā Nataša saslima četrpadsmitajā dienā pēc piedzimšanas, un vairāku gadu laikā viņai attīstījās slimība, kuras dēļ meitenīte mutīti var atvērt tikai pirksta platumā. Slimībai attīstoties, trīs gadu vecumā, lai meitenīte nenoslāptu, viņai rīklē ievietoja caurulīti elpošanai. Taču tas situāciju neglābj - viņa nevar ne normāli paēst ar karoti, ne arī ir iespējams salabot zobus.

Natālija Čerkašina stāstīja, ka Natašai būs aptuveni trīs mēnešus ilgs atveseļošanās periods un tad sekošot nākamā operācija. Vai tā būs pēdējā, tas vēl neesot zināms, taču mammai ir cerība, ka pēc operācijām Natašai vairs nebūs to problēmu, no kurām viņa cieta visus šos gadus.

Daudzi liepājnieki atsaucās Natālijas lūgumam palīdzēt saziedot naudu meitiņas operācijai. Mamma sūta sveicienus visiem labajiem cilvēkiem, kas palīdzēja, un saka viņiem lielu paldies. Tomēr, kad abas ar meitu devušās uz Vāciju, naudas operācijai vēl bijis par maz. Vācijā viņas filmējusi turienes televīzija, pārraidot arī meitenītes bēdu stāstu, un turienes iedzīvotāji, iespējams, saziedos trūkstošo naudas summu. "Es ceru, ka mājās mēs atgriezīsimies sveikas un pilnīgi veselas," sarunas nobeigumā sacīja Natālija. Tikai, kad tas būs, to viņa pagaidām vēl nezinot teikt.

Slimas nieres dēļ mazajam Sergejam sirds operāciju atliek

Grūtāk klājas mazajam Sergejam. Pagājušās nedēļas sākumā viņš kopā ar mammu Gaļinu Teļepņevu devās uz Viļņu, lai turienes klīnikā veiktu steidzamu sirds operācija - tā nepieciešama, lai glābtu mazā puisīša dzīvību. Tomēr jau šonedēļ abiem nācās atgriezties mājās, jo negaidot mazulītim konstatēts nieru iekaisums, par kuru līdz šim neviens pat nenojauta.

Kā jau iepriekš bija paredzēts, pirms operācijas veikšanas mazulim vēlreiz bija jāveic sīka veselības apskate, lai mediķi vienotos par nepieciešamo operāciju. Diemžēl izmeklēšanas laikā konstatēts iekaisums vienā nierē. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Gaļina, mediķi šādā situācijā operāciju veikt neriskējot. Viņi ieteikuši doties mājās, izārstēt nieri un tad atgriezties. Zinot, ka operācija dēliņam ir steidzama, Gaļina bijusi nobažījusies par tās atlikšanu, taču ārsti sacījuši, ka lielākas cerības mazulītim izdzīvot ir tad, ja šādā situācijā operāciju neveiks, nekā, ja to darītu.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka sirdskaite mazajam Sergejam konstatēta tūlīt pēc piedzimšanas un jau pavisam drīz vecākiem pateikts, ka būs nepieciešama operācija, lai glābtu mazā puisīša dzīvību. Pagājušā gada februārī Teļepņevu ģimene jau vienu bērnu - trīs gadus un sešus mēnešus veco Sašu, pēc izdarītas sirds operācijas zaudēja. Abiem bērniem šī slimība ir iedzimta, taču vecāki nespēj samierināties ar domu, ka līdzīgs liktenis viņus piemeklētu vēlreiz.

Šonedēļ mazo Sergeju izmeklē speciālisti Centrālajā slimnīcā un tad arī lems par tālāko ārstēšanu - par to, vai tas būs iespējams tepat Liepājā, vai arī būs jādodas uz Rīgu. Arī šī bērniņa ārstēšanas vajadzībām liepājnieki: gan privātpersonas, gan arī uzņēmumi ziedoja naudu. Taču Viļņā ir pateikts, ka ar to summu, ko izdevies savākt, būšot par maz, lai samaksātu par operāciju un uzturēšanos slimnīcā.

Pirmā bankā ir atvērts konts ar numuru 2720307965, kurā ikviens joprojām var kā ziedojumu ieskaitīt naudu mazā Sergeja ārstēšanai. Ar Gaļinu ir iespējams sazināties pa telefonu 3475388 vai satikt personiski Slimnīcas ielā 9 - 19.