Kurzemes Vārds

23:46 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Restaurētā amerikāņu kinoklasika Liepājā

Sarmīte Pujēna

Sporta un kultūras pilī, sākot no piektdienas, līdz pat 19.jūnijam uz lielā ekrāna būs skatāma restaurētā amerikāņu kino klasika jeb, citiem vārdiem sakot, piecpadsmit mūsdienu tehniskajiem parametriem atbilstošas filmu versijas klasiskajiem amerikāņu kino darbiem. Restaurēta gan skaņa, gan krāsa.

Liepājniekiem no šī plašā filmu klāsta būs iespēja skatīt sešas Holivudas filmlentes, hronoloģiski aptverot laiku no 1937.gada (pirmā pilnmetrāžas animācijas filma "Sniegbaltīte un setiņi rūķīši") līdz astoņdesmito gadu oskarotajai filmai par boksu - "Saniknotais vērsis". No filmu žanriem ir pārstāvēta komēdija, melodrāma, drāma, kriminālfilma un animācija jeb multiplikācijas filma.

Visu laiku romantiskākā un viena no desmit 20.gadsimta izcilākajām filmām - "Kasablanka". Galvenajā lomā - viena no Eiropas eksportprecēm Ingrīda Bergmane viņas Amerikas karjeras augstākā lidojuma laikā. Bergmanes partneris - ne mazāk slavenais Hemfrijs Bogarts - gangsterlomu atveidotājs, kuram filma "Kasablanka" piešķīra romantiskākus vaibstus. Starp citu, viņš arī radīja sava laika sieviešu iecienītāko vīrieša tipu, kam raksturīgs ironiski cinisks skatījums uz notikumiem, gaišs lietusmētelis ar saceltu apkakli un melna platmale.

"Džezā tikai meitenes" ir gandrīz vai pati jautrākā un amizantākā amerikāņu komēdija. Galvenajās lomās - 20.gadsimta seksa simbols Merilina Monro kopā ar neatkārtojamo komiķi Džeku Lemonu un skaistulīti Toniju Kērtisu. Filmā veiksmīgi tiek apspēlētas tolaik cenzētās tēmas: biseksualitāte, transvestīti, impotence, alkoholisms, bezdarbs, slepkavošana, pārvēršot to visu jokā.

Drāmas žanram pieskaitāma pēc ASV kritiķu vērtējuma astoņdesmito gadu labākā filma - Martina Skorsēzes "Saniknotais vērsis" ar Robertu de Niro galvenajā lomā.

Nervus kutinoša noslēpumainība Hičkoka garā gaida Romana Poļanska melnās kriminālfilmas "Ķīniešu kvartāls"(lomās Džeks Nikolsons un Feja Danaveja) skatītājus. Filmā ir gan slepkavniecisks notikums, gan liktenīga sieviete, gan vīrietis, kas saistīts ar to visu.

Ar astoņiem Oskariem var lepoties Elija Kazana drāma "Ostā", ko uzskata par režisora atvainošanos un attaisnošanos par apkaunojošo rīcību, kad viņš komunisma piekritēju vajāšanas akciju laikā piekrita nodot savus kolēģus likumsargājošajām iestādēm. Galvenajā lomā Marlons Brando, aktieris, kurš vislabāk pazīstams ar divām lomām: daudzus Oskarus ieguvušajā Frānsisa Forda Kopolas filmā "Krusttēvs" un Bernardo Bertoluči skandalozajā darbā "Pēdējais tango Parīzē".

Filmas Latvijas kinoteātriem piedāvā Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība. Projektu Liepājā atbalsta tūrisma aģentūra "AP SAULI", to realizē Starptautiskais kino centrs sadarbībā ar SIA "Liepājas sporta un kultūras pils".

No jaunākajiem kinodarbiem šajā nedēļā skatītāji redzēs Gora Verbinska gangsterfilmu "Meksikānis" ar Džūliju Robertsu un Bredu Pitu galvenajās lomās.