Kurzemes Vārds

23:16 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lietuvieši mūs saprot jeb Kāpēc neaizbraukt uz Palangu?

Pēc Arņa Medņa, lai kā negribētu tā teikt, tomēr izgāšanās Eirovīzijas festivālā, par vienu mēs (latvieši) tomēr varējām justies gandarīti. Proti, ka Eiropā ir gan daži, kas mūs saprot, - lietuvieši un igauņi. Un tas nemaz nav tik maz. Lai nu kā tur ir ar savstarpējiem reņģu un naftas kariem, bet tuvākie kaimiņi paliek tuvākie kaimiņi. Paradoksāli gan ir tas, ka tieši ar tuvākajiem kaimiņiem tik grūti satikties, un galvenais - šīs grūtības esam radījuši paši. Sevišķi jau lietuvieši, kas nav iekļāvušies zaļās kartes sistēmā, līdz ar to, braucot ar automobili uz Latviju, lietuvietim robežpunktā jāatstāj gandrīz 11 latu par apdrošināšanu. Un kāda jēga, ka tā darbojas 15 dienas, ja cilvēks grib atbraukt uz Liepāju uz vienu vai, augstākais, divām dienām? Šajā ziņā izdevīgāk braukt ar sabiedrisko transportu - biļete uz Liepāju maksā apmēram latu, taču, kā zināms, satiksmes autobusi šobrīd nekursē ne bieži, ne arī pārāk izdevīgos laikos. Taču lietuvieši esot sākuši darboties vajadzīgajā virzienā, lai mūsu savstarpējā satiksme notiktu vienkāršāk un lētāk. Tomēr ātrāk nekā 2003.gadā nekas radikāli nevar izmainīties objektīvu iemeslu dēļ.

Par spīti visam Palangas kultūras dzīves vadītāji ieinteresējušies (vainīgs esot Valdis Skujiņš) par ciešāku savstarpējo sadarbību, un iespējams, ka jau Kurzemes rallija laikā Liepājā būs daudz vairāk lietuviešu nekā parasti.

Liepājniekiem, lai aizbrauktu uz Palangu, šķēršļu ir daudz mazāk nekā lietuviešiem, lai viņi varētu atbraukt pie mums. Un, kā rāda Palangas tūrisma biroja statistika, no 35 procentiem ārzemnieku, kas vasarā apciemo šo pilsētu (65 procenti iebraucēju ir paši lietuvieši!), pirmajā vietā ir tieši latvieši. Un kāpēc gan lai neaizbrauktu uz Palangu, kas sevi pasludinājusi par Lietuvas šā gada vasaras galvaspilsētu? Laikā no 1.jūnija līdz 31.augustam darīšot visu, lai šo nosaukumu attaisnotu: būs klasiskās mūzikas koncerti, nakts serenādes, pūtēju orķestra marši katru dienu, spēles ar uguni un smiltīm, brīvdabas izstādes, sporta sarīkojumi utt.

Palanga gaida mūs!

S.Pujēna