Kurzemes Vārds

22:10 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Futbols

"Liepājas metalurgs" Īrijā uzvar šīs valsts trešo labāko komandu

Kāpiens pāri pirmajai barjerai

A.Rītiņš

Aizvakar vēlu vakarā "Liepājas metalurga" futbolisti Intertoto kausa izcīņā Korkas pilsētā Īrijā tikās ar šīs valsts meistarsacīkšu 3.vietas ieguvēju "Cork City" un uzvarēja ar 1:0, nolīdzinot sev ceļu uz nākamo kārtu.

"Liepājas metalurgs": Spole, Atmanāvičs, Žutauts (Draguns), Solovjovs, Karlsons, Pavļenko, Šelests, Skobļakovs, Dobrecovs, Soloņicins (Kalns), Katasonovs.

70.minūtē Katasonovs - 1:0.

Metalurgiem ar šo spēli vairākkārt saistās jēdziens - pirmo reizi. Pirmo reizi savas pilsētas futbola vēsturē liepājnieki tikās ar Īrijas pārstāvjiem. Pirmo reizi mūsējie spēlēja Intertoto kausa izcīņā. A.Šelestam tā bija pirmā spēle trenera postenī Eirokausos. Bet, pats galvenais, piecus gadus piedaloties Eiropas kausu izcīņā un septīto reizi spēlējot pretinieku laukumā, metalurgi pirmo reizi izcīnīja uzvaru viesos.

Kaut arī Īrijā futbola sezonai ir brīvdienas un klubu futbols šajā valstī nav pārāk augstā līmenī, tomēr tā arī nevar teikt, ka uzvara metalurgiem nāktu pati no sevis. "Cork City" nav īpaši meistarīga komanda, toties cīņasspara netrūkst, arī fiziskā izturība ir pietiekama, un spēle sestdien Liepājā mūsējiem nebūs tikai formalitātes kārtošana.

Kad Korkas pilsētas stadiona cietajā un izmēros mazākajā nekā mums futbola laukumā komandas stundas ceturksni bija izlūkojušas viena otru, liepājnieki saprata, ka nebūs nepieciešamības domāt galvenokārt par aizsargāšanos, un kļuva arvien bīstamāki. Ja mājinieki pirmo reizi pa viesu vārtiem sita tikai puslaika beigu daļā, tad metalurgiem bija vairākas reālas iespējas izvirzīties vadībā. Pavļenko bīstamu sitienu lieliski atvairīja vārtsargs, Dobrecovs no soda laukuma vidus raidīja bumbu garām vārtiem, Skobļakovam labā pozīcijā neizdevās sitiens, ar tāliem raidījumiem īrus pabaidīja Pavļenko un Soloņicins, bet divos gadījumos, kad mājinieki savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, tiesneša svilpe klusēja. Toties pret viesiem viņš bija bargs, un pirmajā puslaikā Atmanāvičs, Karlsons un Žutauts nopelnīja dzeltenās kartītes.

Otrajā puslaikā īri, ap trīs tūkstošu savu cienītāju uzmundrināti, arvien biežāk sāka viesoties liepājnieku laukuma pusē, taču tieši tad par prieku dažiem mūsu komandai līdzi atbraukušajiem atbalstītājiem un nelielam pulciņam Īrijā strādājošo latviešu metalurgi guva uzvaras vārtus. Kad bīstami bija sitis Pavļenko, kad laukuma saimnieki savā soda laukumā bija nogāzuši Katasonovu un tiesneša svilpe atkal klusēja, mūsējie izdarīja to, ko loģiski prasīja izdarīt spēles gaita un spēku samēri. Pēc Dobrecova piespēles Aleksandrs Katasonovs apspēlēja aizsargu, vārtsargu un raidīja bumbu tukšos vārtos.

Tikai pēc tam mājinieki izveidoja divas reālas iespējas gūt vārtus. Vispirms viņu spēlētājs no pieciem metriem ar galvu netrāpīja vārtos, bet kompensācijas laikā Solovjovs ar roku izsita bumbu no vārtsarga atstātajiem vārtiem, tika noraidīts no laukuma, mājinieki ieguva tiesības sist 11 m soda sitienu, taču Spole bumbu atvairīja.

Ja "Liepājas metalurgs" sestdien tiks pāri Intertoto kausa izcīņas pirmajai barjerai, tad mūsējo nākamais pretinieks būs Nīderlandes komanda "Heerenveen", un pirmā spēle notiks 29. vai 30. jūnijā Liepājā.