Kurzemes Vārds

18:26 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Centrālajā slimnīcā nogalināta sieviete

Gundars Matīss

Pagājušās nedēļas nogale Liepājā aizvadīta visai trauksmaini. Pilsētā reģistrētas dažas laupīšanas un vairākas zādzības. Neiztika arī bez kautiņiem sabiedriskās vietās. Bet nopietnākais noziegums izdarīts Centrālajā slimnīcā - tur nogalināta slimniece.

Nožņaugt sievieti pavēlējušas balsis

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē teica, ka sīkāku informāciju par nedēļas beigās reģistrētajiem noziegumiem preses dienests sniegs šodien, tomēr apstiprināja, ka sestdien Centrālajā slimnīcā atrasts sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. "Kurzemes Vārda" rīcībā ir ziņas, ka 16.jūnija vakarā ārstniecības iestādes 13.nodaļā nogalināta viena no pacientēm - 1953.gadā dzimusī Marija. Viņu nožņaugusi cita Narkoloģiskās nodaļas slimniece - 1981.gadā dzimusī Maija.

Jauniete policistiem pēc tam stāstījusi, ka nožņaugt Mariju viņai likušas kaut kādas balsis. Sestdienas vakarā Maija esot stāvējusi tualetē, un balsis teikušas, ka jānogalina palātā guļošā sieviete. Maija sākumā pretojusies pavēlei, bet pēc tam piekritusi. Viņa iegājusi palātā, kur gulējusi Marija, uzlikusi viņai uz sejas spilvenu un aptuveni piecas minūtes turējusi, neļaujot upurim elpot. Pēc tam jaunietei tomēr šķitis, ka sieviete, iespējams, vēl ir dzīva, tāpēc Maija paņēmusi dvieli, aplikusi to Marijai ap kaklu un turpinājusi žņaugt. Kad upuris vairs nav izrādījis dzīvības zīmes, slepkava noņēmusi dvieli un pārliecinājusies, ka uz kakla vairs nav jūtams pulss.

Balsis esot atzinīgi novērtējušas Maijas paveikto un teikušas, ka jauniete izdarījusi labu darbu, bet lūgušas aiziet pie dežurējošās māsiņas un pastāstīt par slepkavību. Maija tā arī izdarījusi. Mediķi nekavējoties izsaukuši policistus. Jauniete atbraukušajiem izmeklētājiem atzinusies slepkavībā, tomēr uzskatījusi, ka visā vainojamas ļaunās balsis, kuru pavēlēm neesot varējusi pretoties. Palātā, kurā atrasta mirusī, bijušas tikai divas gultas, un neviena cita cilvēka, kas apstādinātu slepkavu, telpā nozieguma izdarīšanas brīdī nav bijis.

Ir neoficiāla informācija, ka Maija bijusi Psihoneiroloģiskās slimnīcas uzskaitē, tāpēc nav apcietināta, bet pārvesta uz ārstniecības iestādi, kas atrodas Dārtas ielā. Izmeklētāji nedēļas nogalē turpināja precizēt visas traģiskā notikuma detaļas. Tā pēc skaita ir jau devītā slepkavība, kas šogad pastrādāta Liepājas pilsētā un novadā. Tomēr līdz šim Centrālajā slimnīcā cilvēki netika nogalināti.

Rīko kautiņus un pretojas policistiem

Aculiecinieki stāstīja, ka agrā svētdienas rītā vērienīgas dūru cīņas notikušas netālu no koncertdārza "Pūt, vējiņi!", blakus veikalam "Pie lāčiem". Skanējušas lamas, un šķīdušas asinis, jo kautiņā iesaistījies liels skaits treniņbiksēs ģērbtu jauniešu, kas gājuši mājās no koncertdārzā rīkotā pasākuma. Notikuma vietā ieradušies policisti un ātrās palīdzības automašīnas, taču Centrālās slimnīcas Traumpunktā teica, ka mediķu palīdzību ārstniecības iestādē svētdienas rītā neviens piekautais nav meklējis. Visticamāk traumas nav bijušas pārāk nopietnas.

Pašvaldības policijas preses dienests informēja, ka sestdien pilsētā konstatēti vairāki administratīva rakstura pārkāpumi. Pulksten 13 pie nama K.Ūliha ielā 89 aizturēts 1967.gadā dzimušais Ivars S., kas uz ielas kārtojis dabiskās vajadzības. Ap pulksten 15 Tirgus un Lāčplēša ielas krustojumā pašvaldības policisti aizturējuši Aizputē, Jelgavas ielā 11, pierakstīto Guntu L., kas stiprā alkohola reibumā bija devusies pastaigā pa Liepāju, līdzi ņemot 1997.gadā dzimušo dēlu Helmutu. 41 gadu veco sievieti nogādāja atskurbtuvē, bet zēnu aizveda uz Bērnu patversmi.

Ap pulksten 20.30 policisti ieradušies Klaipēdas ielā 130, kur kādā dzīvoklī 1969.gadā dzimušais Eduards alkohola reibumā fiziski iespaidojis savu dzīvesbiedri - 1967.gadā dzimušo Natāliju. Piekautajai bijusi vajadzīga mediķu palīdzība. Bet naktī uz svētdienu netālu no koncertdārza "Pūt, vējiņi!" kārtībnieki aizturējuši 1985.gadā dzimušo Edgaru R., kas nepiemērotā vietā kārtojis dabiskās vajadzības. Puisis ne tikai nav vēlējies atzīt savu vainu, bet lamājis policistus necenzētiem vārdiem un agresīvi pretojies likumsargiem. Lai atdzesētu sakarsušo prātu, jaunietis ievietots pagaidu aizturēšanas kamerā. Kopumā sestdien atskurbtuvē ievietotas 6 personas - 4 vīrieši un 2 sievietes. Bet pagājušās piektdienas vakarā piespiedu atpūta uz lāviņām bijusi vajadzīga 4 vīriešiem un vienai daiļā dzimuma pārstāvei.

Pašvaldības policijā informēja, ka piektdien kārtībnieki apsekojuši vairākas vietas, kur parasti pārdod pašdarināto alkoholu. K.Ukstiņa ielā 33a, Peldu ielā 28/30, Ganību ielā 168 un Apšu ielā 20 pārkāpumi nav konstatēti, bet no 9 litriem ļergas vajadzējis šķirties Bārtas ielā 7-4 dzīvojošajai, 1965.gadā dzimušajai Allai Kozlovai. Viņai bija jāparaksta administratīvā pārkāpuma protokols.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājas lapā internetā apkopotā informācija rāda, ka nopietnākā ugunsnelaime notikusi naktī uz svētdienu. Liepājā, Lazaretes ielā, aizdegušies 3.pamatskolas bēniņi. Liesmas aprijušas grāmatu kaudzi 12 kvadrātmetru platībā un sabojājušas ventilācijas šahtu, arī durvis. Ugunsnelaimes iemeslus noskaidro.