Kurzemes Vārds

16:58 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bārtas upes nedēļā cīnās ar lietu

Anda Pūce

Šonedēļ Pašvaldību sadarbības apvienības "Bārtava" pagastu teritorijās notiek tradicionālā, jau ceturtā Bārtas upes nedēļa. Šogad sarīkojumus organizēt uzņēmušies "Bārtavas" jauniešu līdzpārvaldes biedri.

Kā pastāstīja līdzpārvaldes prezidents Raivis Tapiņš, pirmdien kempingā "Bārtas krasts" notika svinīga nedēļas atklāšana, kurā piedalījās Reģionālās vides pārvaldes direktors Leonīds Zeļenskis, SAVPC "Bārtava" prezidente Gunta Strēle, Dunikas, Gramzdas, Kalētu, Otaņķu un Bārtas pašvaldību vadītāji, kā arī jaunieši no Otaņķiem, Dunikas, Rucavas, Kalētiem un Bārtas. "Diemžēl biju vienīgais jaunietis no Nīcas, un sarīkojumā nepiedalījās arī mūsu pagasta vadība," sacīja R.Tapiņš.

Būtiski, ka, tieši sākoties sarīkojumam, beidzās arī lietus, tādēļ visi sabraukušie viesi palika sausi. Pēc kopīgi nodziedātās "Bārtavas" himnas un G.Strēles teiktajiem svinīgajiem atklāšanas vārdiem, notika netradicionālās sporta spēles, kurās sacentās piecas komandas. Pagastu jaunieši sacentās dvieļu volejbolā, slotbolā (dzenājot bumbu ar slotām), basketbola stafetē un citās interesantās disciplīnās. Apkopojot sacensību rezultātus, konstatēja, ka Otaņķu pagasta komanda visās disciplīnās izcīnījusi pirmo vietu un kļuva par absolūtajiem uzvarētājiem. Otrā vietā palika Kalētu komanda, bet trešajā - Bārtas komanda. Mājinieki - Dunikas komanda - palika ceturtajā vietā, bet vissliktāk netradicionālajos sporta veidos veicās rucavniekiem. Raivis stāsta, ka sarīkojuma nobeigumā notika arī diskotēka, taču visi sportojuši ļoti aktīvi un vakarpusē bijuši patiesi noguruši, tādēļ dejas nebūt nenotika līdz rītam.

Vakar Bārtas upes nedēļa turpinājās Bārtā, kur Kultūras namā bērni un jaunieši strādāja radošajās darbnīcās. Citu pagastu pārstāvji gan nebija ieradušies un ar T-kreklu apgleznošanu nodarbojās tikai bārtenieki. Kāda jauniešu grupiņa darināja Jāņu dekoru - siena zārdu no klūdziņām, kas tika rotāts ar jāņuzālēm.

Šodien aktivitātes paredzētas Nīcā, kur notiks seminārs "Jauniešu līdzpārvaldes izveidošana un darba plānošana", bet rīt atkal kempingā "Bārtas krasts" pulcēsies visi, kas piedalīsies tradicionālajā laivu braucienā pa Bārtas upi. R.Tapiņš prognozēja, ka braucēju nebūs daudz, taču tie būs cilvēki, kurus patiešām interesē šāda atpūta. Paredzēts, ka brauciena laikā būs vairākas pieturvietas, kur varēs paēst un izlocīt kājas. Ņemot vērā, ka Līgo dienā daudzi izteikuši vēlēšanos doties mājās un sākt gatavoties svētkiem, brauciens saīsināts par vienu dienu un noslēgsies ap pulksten 20 vakarā Otaņķu pagastā.