Kurzemes Vārds

13:56 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kāpēc zvaigznes sākušas bālēt

Šodien Preiļos sākas trešās Trīszvaigžņu spēles, kurās piedalīsies sportisti no visiem Latvijas novadiem, arī trimdas tautieši. Uz Latgali pošas arī vairāk nekā simts ļaužu diža mūspuses sportotāju delegācija, tomēr jāatzīst acīm redzamais - gan sportistu, gan pašu funkcionāru aprindās sajūsma par šo sarīkojumu šogad nevalda. Mēģināsim saprast - kāpēc.

Godīgi sakot, motīvi šai pelēcībai tikai pirmajā brīdī šķiet grūti izprotami. Jā, 1993.gadā pirmās Trīszvaigžņu spēles Valmierā patiešām bija unikāls visas pasaules latviešu sportistu satikšanās brīdis, kur kopāsanākšanas līksme un vienotības spēks deva pārliecību, ka latviešiem šādas spēles nepieciešamas un tā tam būs būt mūžīgi mūžos, turklāt valmierieši bija parūpējušies, lai visi svētku dalībnieki pusi nedēļas dzīvotu kā leiputrijā. Diemžēl pēc četriem gadiem Kandavā sportisti jau brauca nevis vairs sportot un atpūsties, bet atpūsties un tikai tad sportot. Un, kaut arī kandavnieki patiešām bija centušies, lai spēles izdotos, un nekādus būtiskus pārmetumus viņi nebija pelnījuši, tomēr jau pēc šīm spēlēm bieži tika uzdots jautājums, vai tām vajadzīgs turpinājums.

Preiļi tomēr nolēma rīkot arī trešās spēles, un nav šaubu, ka latgalieši pratīs nodemonstrēt savu viesmīlību, taču jau tagad var prognozēt, ka šīs spēles būs pēdējās. Uz šādu paredzējumu mudina gan fakts, ka uz spēlēm vairs nedodas paši spēcīgākie, un to var teikt arī gan par Liepājas pilsētas, gan rajona sportistu delegācijām, gan arī tas, ka spēļu ideja - satikties latviešu sportistiem no visas pasaules - laika gaitā zaudējusi savu nozīmību, bet citu piesaistes elementu Trīszvaigžņu spēlēm diemžēl nav izdevies atrast.

Tajā pašā laikā jūtams, ka visu Latviju vienojošs sporta sarīkojums ir nepieciešams, un kuluāros runā, ka Preiļos varētu gūt aprises ideja par Trīszvaigžņu spēļu un Lauku sporta spēļu apvienošanu vienā sarīkojumā, kas varētu iegūt tādu formu kā kādreiz padomju laikā spartakiādes. Kā padarīt tās saistošas visiem valsts labākajiem sportistiem, tas būs svarīgākais un arī grūtākais funkcionāru uzdevums.

Edgars Lūsēns