Kurzemes Vārds

06:52 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Dāņi uzzina patiesību par firmu "Baltic ACCU"

Liepājā nupat viesojās Dānijas televīzijas kompānijas "TV2" pārstāvji. Viņi tikās ar Arodbiedrību centra priekšsēdētāju Jāni Neimani, Valsts darba inspekcijas Kurzemes reģionālās nodaļas pārstāvjiem, apmeklēja SIA "Baltic ACCU" akumulatoru ražotni. Sižetus par redzēto un uzzināto Liepājā Dānijas "TV2" skatītājiem bija iespēja skatīties divas reizes - 20. un 22. jūnijā. Dāņu žurnālisti situāciju, kas Liepājā izveidojusies Dānijas pilsonim piederošajā uzņēmumā, atspoguļojuši ļoti korekti un objektīvi. Uzsvērts, ka šādi uzņēmēji dara kaunu citiem dāņiem. Par SIA "Baltic ACCU" plašs raksts ievietots arī vienā no lielākajām avīzēm. Arī tajā situācija Karla Erika Larsena ražotnē Liepājā atspoguļota līdzīgi kā mūsu presē.

Iekārta plaušu slimību ārstēšanai

Lai uzlabotu pilsētas iedzīvotāju medicīnisko aprūpi, farmaceitiskā firma "Boehringer Ingelheim" ģimenes ārstu praksei, kurā strādā Igors Stoma un Dace Cābele, uzdāvinājusi portatīvo elektronisko medikamentu iesmidzinātāju. Kā "Kurzemes Vārdam" skaidroja I.Stoma, ar iekārtu var ievadīt medikamentus bronhos un plaušu audos. Iekārta darbojas līdzīgi inhalatoram, bet medikaments nokļūst daudz dziļāk slimajā vietā, tādējādi paātrinot atveseļošanos. Medikamentu iesmidzināšanu var izmantot jebkuras plaušu slimības gadījumā, īpaši astmas lēkmju mazināšanā un ārstēšanā, bronhītu un plaušu karsoņa, sausa un mokoša klepus gadījumā. Tā kā iekārta ir neliela, procedūras iespējams veikt gan ārstniecības vietā (Celtnieku ielā 18), gan arī pacienta mājās. I.Stoma sacīja: "Mēs, protams, vairāk orientējamies uz pierakstītajiem pacientiem, tomēr procedūras ir pieejamas ikvienam liepājniekam - gan pieaugušajiem, gan bērniem un pat jaundzimušajiem. Ja nepieciešams, ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās un svētkos."

Pret nodomu palielināt ūdens tarifus

Arodbiedrību centrs valdes sēdē pieņēmis paziņojumu par Liepājā plānotajiem ūdens piegādes un kanalizācijas novadīšanas tarifiem. Tajā teikts, ka Liepājā 1.jūnijā bija pats augstākais bezdarba līmenis starp pilsētām. Tikai 40 procentu no visiem bezdarbniekiem saņem bezdarbnieka pabalstu. Pēdējā laikā 42 procenti no piešķirtajām pensijām nepārsniedz 30 latu, Liepājā ap 10 000 pensionāru saņemtā pensija nepārsniedz 50 latu. Vairums uzņēmēju saviem darbiniekiem maksā tikai minimālo algu. Taču ūdens un kanalizācijas tarifu pieaugums salīdzinājumā ar 1993.gadu būs 164 procenti. Šāds tarifu kāpums strauji pazeminās iedzīvotāju dzīves līmeni un rosinās sociālo spriedzi. Arodbiedrību centra valde uzskata, ka SIA "Liepājas ūdens" valdes vēlme kompensēt realizācijas apjoma samazināšanos nevar būt par pamatu, lai palielinātu tarifus. Nekorekts ir uzņēmuma nodoms iedzīvotājiem tarifu paaugstināt par 3 santīmiem, bet uzņēmumiem tikai par 1 santīmu. Arodbiedrību centra valde aicina visus liepājniekus paust savu viedokli par tarifu palielinājumu. Aicinājums neatbalstīt tarifu palielināšanas projektu nosūtīts arī Liepājas domes deputātiem.

Dvīņi pošas saietam Salaspilī

Visas Latvijas dvīņu klubs "Divatā" atkal rīko saietu. Šoreiz tas 14.jūlijā notiks Salaspilī. Kā informēja kluba priekšsēdētāja Virgīlija Giļāzova, Liepājas pilsētas un rajona dvīņiem un trinīšiem ir iespēja turp doties divos autobusos. Tas tāpēc, ka ļoti pretimnākoša bijusi gan Pilsētas dome, gan Rajona padome. Vēlīgi sponsori bijuši arī kosmētikas firmas "AVON" pārstāvji. Taču, ja vēl kāds vēlētos dvīņus atbalstīt, klubs katru palīdzīgu roku pieņemtu ar pateicību, jo izdevumu šādā pasākumā ir daudz. Turklāt dvīņu un trinīšu ģimenes ir tās, kas veicina labvēlīgu demogrāfisko klimatu Latvijā. Paredzēts, ka Salaspilī notiks gan dvīņu un trinīšu gājiens, gan koncerts. Tas pārmaiņas pēc būšot kultūras namā. Taču, lai pašiem svētku dalībniekiem nerastos neskaidrības, kas un kā notiks, viņa aicina ceturtdien, 5.jūlijā, pulksten 18 dvīņu kluba dalībniekus sanākt uz sapulci. Tā notiks K.Valdemāra ielā 4 (tehnikuma ēkā).

Paldies par Jāņu rotām

"Šovasar Jāņus mēs nudien nenogulējām, jo Liepājā bija vasaras saulgriežu noformējums, kas sastāvēja no trim vienlīdz nozīmīgām daļām: pirmkārt, pēc pašvaldības pasūtījuma studijas "Liepzars" veidotie vainagi kanālā, otrkārt, akcijas "Saules zārdi" objekti, treškārt, daždažādi rotātie skatlogi, nami un pagalmi," ir gandarīta pilsētas galvenā māksliniece G.Šnipke. Jāņu gaidīšanu ne tikai centrā, bet arī pie Centrālās slimnīcas un Karostā, iebraucot pilsētā no Rīgas vai Klaipēdas, tramvaja galapieturās, stacijā, Jūrmalas parkā un vēl daudzviet iezīmēja 120 saules zārdu. Tādēļ Gunta Šnipke un Pilsētas domes Uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Sanita Linde savā un liepājnieku vārdā saka paldies par saules zārdiem, ko, atsaucoties galvenās mākslinieces un domes Uzņēmējdarbības nodaļas vadītājas aicinājumam, pilsētai svētkos dāvināja firmas "DEKO", "ESTEES", "BFF" un "SD Autocentrs", uzņēmumi "Liepājas tramvajs", Autobusu parks, "Liepājas ūdens", "Liepājas siltums", "Liepājas metalurgs", "Vecliepāja", "Jaunliepāja", "Karosta", "Liepājas nami", kā arī VNĪA Liepājas nodaļa, veikali "Sēta", "Māja", "Top", "Beta", "Spar" un "Krasts", vasaras kafejnīca "Rīts", restorāns "Vecais kapteinis", tirgus "Rāmava", "Nelss" tīkla Liepājas tirgotava, firmu "Statoil", "Dīzelis" un "Latvijas nafta" Liepājas degvielas uzpildes stacijas, liepājnieks Z.Kirhners un Liepājas Boulinga centrs.

Ārzemju rotarieši atved dāsnas dāvanas

Pirmdien notika Liepājas Rotari kluba ārkārtas sanāksme. Liepājnieki uzņēma tālus un dārgus ciemiņus - Bukhedas Rotari kluba (Atlanta, ASV) pārstāvi Ādu Alperi un Sommenbisdenas Rotari kluba (Zviedrija) pārstāvjus Runi Rilanderu un Juri Viskontu. Ciemiņi teica sirsnīgus vārdus par Liepāju, par šejienes Rotari klubu un draudzību, kas vieno rotariešus visā pasaulē. Jāpiebilst, ka Juris Viskonts, lai arī dzimis Rīgā, pret Liepāju izjūt sevišķas simpātijas, jo te ir viņa tēva un vectēva dzimtene. Kluba sanāksmē piedalījās arī Pāvilostas pārstāvji - domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un vidusskolas direktore Skaidrīte Grigorjeva. Ciemiņi bija atveduši dāsnu dāvanu - ASV un Zviedrijas rotariešu dāvātos 20 000 ASV dolāru, kas domāti Pāvilostas vidusskolas remontam. Vakar ciemiņi kopā ar Liepājas Rotari kluba pārstāvjiem devās uz Pāvilostu, lai dāvanu svinīgi pasniegtu skolas kolektīvam.

Akcija sportista Ērika Ķiepes-Kipges rehabilitācijai

16.jūnija vakarā smagā autoavārijā Siguldā cietis viens no labākajiem Latvijas ūdens motosportistiem, 19 gadu vecais liepājnieks Ēriks Ķiepe-Kipge, kas guvis augstus sasniegumus ne tikai pašu mājās, bet arī pasaules meistarsacīkstēs. Ēriks pēc nelaimes gadījuma bija komā, tika izdarītas vairākas sarežģītas operācijas, bet šobrīd, saņemot P.Stradiņa slimnīcas Neiroķirurģijas nodaļas personāla profesionālo aprūpi, sportista veselības stāvoklis ir uzlabojies. Lai sportists varētu atgūt veselību, ir nepieciešama ilgstoša stacionāra ārstēšana, neskaitāmas procedūras un medikamenti, kuru iegādei vajadzīgi lieli līdzekļi. Tāpēc Ērika Ķiepes-Kipges ģimene, draugi, komanda un Latvijas Ūdens motosporta federācija aicina visus sniegt palīdzību. LŪMSF organizē akciju "Sniedz roku nelaimē", kuras ietvaros vērsīsies pie sabiedrības ar lūgumu ziedot līdzekļus Ērika Ķiepes-Kipges rehabilitācijai.