Kurzemes Vārds

20:26 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Difterija paņem jau otrā cilvēka dzīvību

Kristīne Pastore

Šās nedēļas sākumā Centrālās slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā ievietoja ar difteriju slimu 55 gadus vecu sievieti. Ārsti viņas veselības stāvokli novērtēja kā izteikti smagu, taču bija cerība, ka sieviete izdzīvos. Diemžēl situācija ar katru brīdi kļuva sliktāka un slimnieces dzīvību glābt neizdevās.

Tas šogad ir jau otrais nāves gadījums no difterijas mūsu pilsētā - gada sākumā no difterijas mira kāds pusmūža vīrietis. Abi mirušie nebija vakcinēti.

Šā gada pirmajos piecos mēnešos ar difteriju Liepājā saslimuši deviņi cilvēki (šajā pašā laikposmā pērn saslimušo skaits bija tāds pats). Pagājušajā gadā saslimušo cilvēku skaits absolūtos skaitļos (rēķinot uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) pilsētā sasniedza 23 (no tiem 11 nebija vakcinēti), bet rajonā to bija 7 (4). Pērn no difterijas Liepājā nomira divi cilvēki, bet rajonā - viens. Neviens no mirušajiem nebija vakcinējies.

Mediķi nebeidz atgādināt, ka vakcinēšanās ir vienīgā iespēja, lai izsargātos no saslimšanas. Difterijas vakcīna jebkurā ārstniecības iestādē joprojām ir bez maksas.