Kurzemes Vārds

14:47 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tarifu izmaiņas nosaka ekonomiskie aprēķini

Sniedzam ieskatu skaidrojumā par sniegto pakalpojumu tarifu palielināšanas iemesliem, ko sagatavoja uzņēmuma "Liepājas ūdens" direktors Andis Dejus.

Firmas "Liepājas ūdens'' speciālisti veikuši finansiālās situācijas analīzi, kas rāda, ka Liepājā nepieciešams izmainīt maksu par pakalpojumiem. Tāpēc uzņēmums pašvaldībai iesniedzis savus aprēķinus tarifu palielināšanai no 1.augusta. Plānotais tarifu pieaugums iedzīvotājiem ir 3 santīmi par kubikmetru, pārējiem abonentiem - 1 santīms par kubikmetru. Plānotais tarifs ir zem valstī esošā vidējā tarifu līmeņa. Spēkā esošais tarifs nav mainīts kopš 1999.gada 1.jūlija.

Tarifu palielināšana ir vajadzīga vairāku iemeslu dēļ, skaidro A.Dejus. Pirmkārt, ir jāpilda kredītu atmaksas saistības ar Pasaules banku un NEFCO. Uzņēmums jau izdarījis pirmos divus maksājumus 3,8 miljonu ASV dolāru apmērā. Otrkārt, uzņēmumam ne tikai jāspēj nepārtraukti nodrošināt ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, bet arī jāizdara ieguldījumi pamatlīdzekļu atjaunošanā. Šobrīd jau izstrādāta ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas programma, kurā paredzēts izbūvēt jaunus pieslēgumus, rekonstruēt avārijas stāvoklī esošos cauruļvadus, veikt ūdens apgādes tīklu skalošanu. Treškārt, ir jākompensē pakalpojumu realizācijas apjomu samazināšanās un jāsedz ražošanas izdevumi.