Kurzemes Vārds

12:56 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Atlasīti darbi smilšu mākslas festivālam

PĀVILOSTA. Smilšu mākslas festivālam "Zelta smilšu grauds" no 68 iesūtītajiem darbiem atlasīti 15 pamatkompozīciju darbi, kurus dabā realizēs 28.jūlijā. Tos noteikt palīdzēja neatkarīgi eksperti no Somijas - Anti Imonena, Ilona Snonio un Nina Helmkvista.

Pamatkompozīciju darbi smilšu mākslas festivālā nepieciešami, lai tas nezaudētu kvalitāti. Pārējie dalībnieki konkursam varēs pieteikties 28.jūlijā pulksten 11. Līdz pulksten 14 visi konkursa dalībnieki veidos smilšu skulptūras, bet līdz pulksten 16 tās novērtēs konkursa komisija. "Tā kā katram dalībniekam esam paredzējuši kaut vai mazu balvu, konkursantiem būs jāmaksā dalības maksa. Tas reizē arī disciplinēs dalībniekus," stāstīja festivāla organizators Zigmunds Vilnis. Viņš uzsvēra, ka šajā konkursā dalībniekiem nav nekādu ierobežojumu. Jāpiebilst, ka katram darbam būs atvēlēti tikai 16 kvadrātmetri, un to veidošanā varēs piedalīties ne vairāk par četriem cilvēkiem.

Līdz ar smilšu skulptūru veidošanu Pāvilostā darbosies amatnieku atklātās darbnīcas, kuras organizē "Sakas dabas fonds". Pulksten 16 paredzēts apbalvot konkursa uzvarētājus, bet pēc tam pazīstami mākslinieki gan no Latvijas, gan no ārvalstīm veidos "Ugunsskulptūru".

Festivālu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, Liepājas rajona Kultūras nodaļa, mākslinieks Miervaldis Tupesis, Pāvilostas Mākslas skola, Sīļa grāmatu apgāds un Pāvilostas dome. Z.Vilnis prognozē, ka festivāls, kas šogad notiek sesto reizi, ar laiku varētu kļūt par starptautisku. Ārzemnieki ļoti labprāt tajā piedalās un atzinīgi vērtē Pāvilostas pludmali, tomēr pagaidām konkursa organizatori nevar piedāvāt nepieciešamo komforta līmeni dalībniekiem.