Kurzemes Vārds

13:19 Ceturtdiena, 9. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bārtavas projektam saņems pusmiljonu eiro

Beigusies projektu vērtēšana Eiropas komisijas LIFE komitejā, kas apstiprināja trīs "LIFE Enviroment" (vide) un trīs "LIFE Nature" (daba) projektus, arī Bārtas upes baseina apsaimniekošanas pārvaldes struktūras modeļa izveides projektu, kuru iesniedza sabiedriskais vides pārvaldes centrs "Bārtava".

Latvijas sešu apstiprināto projektu kopējā finansējuma summa ir 3,13 miljoni eiro, no kuriem Eiropas savienības ieguldījums ir 1,78 miljoni eiro, pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas preses sekretāre Ilze Krūkle.

Bārtas upes baseina apsaimniekošanas pārvaldes struktūras modeļa izveides projekta kopējās izmaksas ir 540 tūkstoši eiro, no kuriem Eiropas savienība dod 214 tūkstošus. Sabiedriskā vides pārvaldes centra "Bārtava" prezidente Gunta Strēle paredz, ka līgums par naudas piešķiršanu tiks slēgts rudens pusē, jo patlaban Eiropas savienības funkcionāri dodoties atvaļinājumā.

LIFE programma ir finansu instruments vides aizsardzības un dabas aizsardzības projektu atbalstam Eiropas savienības dalībvalstīs, kā arī asociētajās valstīs, kuras tajā iesaistījušās. Programmas mērķis ir vides politikas attīstība, pilnveidošana un ieviešana. Latvija oficiāli šajā programmā piedalās no šā gada. Nozīmīgi, ka no 900 dalībvalstu un kandidātvalstu iesniegtajiem projektiem apstiprināti tikai 116, bet trīs Latvijas projekti ir starp pirmajiem 40.

Projektu iesniegšanas termiņš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā 2002.gadam ir šā gada 30.septembris un 31.oktobris.