Kurzemes Vārds

10:09 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Teātris

Jaunie nāk!

Sarmīte Pujēna

Pirmsjāņu un sezonas slēgšanas gaisotnē Liepājas teātrī pēkšņi iebrāzās svaiga vēja pūsma.

Tie bija Kultūras akadēmijas Aktieru un režisoru pirmā (Liepājas) kursa vairāk nekā divdesmit studenti (tas, starp citu, ir arī vairāk nekā aktieru štata vietu Liepājas teātrī!) un viņu pedagogi Juris Rijnieks, Zane Kreicberga, Roberts Hansons un virkne citu, bet šajā reizē klāt neesošo pedagogu. Studentu uzdevums bija parādīt Liepājas teātra mākslinieciskajam vadītājam, direktorei, kolektīvam utt., ko topošie aktieri apguvuši, skolojoties teātra mākslā vienu gadu.

Mācību gaitā apgūtā demonstrējumi turpinājās ilgāk par trim stundām. Divās daļās veidotais priekšnesums, ko vadīja režisors un pedagogs Juris Rijnieks, sniedza ieskatu skatuves runas, vokālo nodarbību, skatuves kustības un aktiermeistarības stundās mācītajā, kā arī ļāva novērtēt studentu talantu. Jāatzīst, priekšnesuma pirmā daļa ar skatuves runas, vokāla un skatuves kustības vingrinājumiem bija daudz atraktīvāka nekā aktiermeistarības demonstrējumi. Taču būtu pārāk vieglprātīgi šobrīd vērtēt jaunos talantus, ņemot vērā, ka viņiem vēl jāmācās trīs gadus.

Tomēr mūsu teātrim jauni spēki ir ļoti vajadzīgi, un, lai teātris būtu drošs, ka Liepājas kursā uzņemtie aktieri paliks uzticīgi Liepājas teātrim, tika noslēgts līgums starp teātri un katru topošo aktieri par to, ka pēc studiju beigšanas viņi trīs gadus strādās tieši Liepājas teātrī.

Reizē ar jauno parādīšanos Liepājas teātris arī oficiāli slēdza aizvadīto sezonu - līdz 4.augustam, kad Cēsu pilsdrupās notiks rokoperas "Kaupēn, mans mīļais!" brīvdabas izrāde.