Kurzemes Vārds

10:47 Trešdiena, 1. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pārpratuma dēļ gandrīz uzspridzina Liepājas metalurgu

Gundars Matīss

Vakarrīt akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" teritorijā uzieti lieli spridzekļu krājumi, apstiprināja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandiera pienākumu izpildītājs Gundars Meiers. Kādas firmas pa dzelzceļu piegādāto metāllūžņu kravā bija 51 pretttanku artilērijas lādiņš, 2 prettanku mīnas, 2 reaktīvās dziļbumbas un 5 mīnmetēju mīnas.

Pēc saceltās trauksmes bīstamās kravas neitralizēšanā iesaistījušies Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes, 44.Liepājas pilsētas un 47.Liepājas rajona karavīri. Lai izvestu munīciju no uzņēmuma, bija vajadzīgas divas apvidus automašīnas ar kravas kastēm un vēl viena piekabe. Spridzekļus vakar aizveda uz Bārtu, kur kādreiz atradās Krievijas armijas daļa, un iznīcināja. Iespējams tikai iedomāties, kas būtu noticis, ja kāds no lādiņiem izkraušanas brīdi būtu eksplodējis. Gundars Meiers teica, ka tie pēdējā laikā ir lielākie vienuviet atrastie un iznīcinātie munīcijas krājumi.

"Liepājas metalurga" preses sekretāre Laila Millere teica, ka visas atvestās metāllūžņu kravas tiek rūpīgi pārbaudītas, tāpēc līdz martenkrāsnīm lādiņi nebūtu nokļuvuši. No sīkākiem komentāriem viņa atturējās. Ir neoficiāla informācija, ka firma, kas piegādājusi metāllūžņus, atvainojusies un paskaidrojusi, ka sajauktas kravas un uz uzņēmumu sūtīti pavisam citi lūžņi, starp kuriem nav bijuši spridzekļi. Noticis pārpratums. Taču paliek neskaidrs, kam tad vajadzēja saņemt lielos munīcijas krājumus.