Kurzemes Vārds

21:52 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Jo tuvāk jo vairāk un aktīvāk

Kaspars Migla

Kā zināms, mums jāiestājas Eiropas savienībā. Kāds šim apgalvojumam var arī nepiekrist, taču šī ietiepība nebūs uz ilgu laiku - valstiski stratēģiski viss sen jau izlemts, ES daudzgalvainā astoņkāja taustekļi jau diezgan stingri aptinušies ap Latviju un spēcīgā tvērienā to tur, tādējādi pārējais, kā saka, ir tikai tehnikas jautājums.

Vēl jau gan būs referendums, un var redzēt, ka tā tuvību pamanījušas Eiropas savienības amatpersonas, kuras interesē ne tikai kandidātvalstu galvaspilsētu iedzīvotāju labvēlīgā attieksme, bet arī pārējo pilsētu - Briseles amatpersonas beidzot uzzinājušas, ka tādas Latvijā ir - iedzīvotāju viedoklis, un Eiropas komisijas komisāra paplašināšanas jautājumos Gintera Ferhoigena vizīte Liepājā tam bija labs apliecinājums. Smaidīgais un solīdais kungs tikās gan ar varas pārstāvjiem, gan vienkāršo tautu, pārliecinādams cilvēkus, ka Eiropas savienība nav izdomāta, reāli neeksistējoša pasaku varone vai tāla un no Liepājas neaizsniedzama zeme, bet kaut kas īsts, kam pat roku var paspiest un sadzirdēt labvēlīgas atsauksmes par mūsu veiksmīgo izaugsmi.

Kāpēc ES šāda ranga amatpersona Liepāju neapmeklēja pirms gadiem pieciem, sešiem, septiņiem? Tāpēc, ka tad referenduma par iestāšanos ES priekšvēlēšanu kampaņa vēl nebija sākusies, un diez vai kāds Briselē, izņemot vietējos kartogrāfus, ar rādāmkociņu bez minstināšanās precīzi uz kartes varēja parādīt, kur īsti atrodas mazais aplītis, kas apzīmē mūsu pilsētu. Nu jau tiek lēsts, ka 2002.gadā Latvija noslēgs sarunas par iestāšanos Eiropas savienībā, tādēļ ir pēdējais brīdis, lai sāktu apbraukāt kandidātvalstis visā pilnībā, ne tikai metropoles.

Gluži kā pirms Saeimas vēlēšanām, kad partiju vadoņi redzami pie vienkāršās tautas un pagastu centru klubos sola atrisināt pilnīgi visus sasāpējušos jautājumus, un neatlaidīgi dara to līdz pat brīdim, kad cilvēki dodas pie urnām. Kā deputāti rūpējas par tautu pēc tam Saeimā, to mēs visi labi zinām, savukārt to, kas Latvijas ikdienā mainīsies pēc pozitīva referenduma par iestāšanos Eiropas savienībā, varam tikai minēt, jo šajā ziņā pieredzes mums vēl nav - ne rūgtas, ne saldas.

Nav šaubu, ka, tuvojoties lielajam izšķiršanās mirklim, vēl smaidīgākās maskās mūspusi nolems apciemot ES pārstāvji. Kā nekā, sava teritorija jāiezīmē. Ja Ferhoigens tika tālāk par Rīgu, tad nākamais, iespējams, uzdrošināsies tikt tālāk par Liepāju un vaigā redzēs aizputniekus, durbeniekus, priekulniekus un grobiņniekus un, nebūs brīnums, iebrauks vēl kādā nomaļā zemnieka saimniecībā.

Pārskatot neseno publikāciju arhīvus, redzams, ka Liepāju puslīdz regulāri iecienījuši dažādu vēstniecību pārstāvji, sportisti, pianisti, evaņģēlisti, koristi, aktieri un sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvji. Tagad būs jāsāk pierast pie Vecā kontinenta lielās un vienotās valsts savienības emisāriem. Beidzot mēs viņiem esam vajadzīgi.