Kurzemes Vārds

11:05 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Izmeklēs 10 un 13 gadu veco jaunbagātnieku lietu

Gundars Matīss

Pagājušajā svētdienā Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki ap astoņiem rītā pludmalē pie Glābšanas stacijas aizturēja jau labi pazīstamos mazgadīgos klaiņotājus - 1991.gadā dzimušo Kristapu B. un 1988.gadā dzimušo Nauri P., kuru kabatās atradās vērtīgas mantas - divi zelta gredzeni, elektroniskais pulkstenis "Asahi", vairākas šķiltavas, nauda, arī citi sīkumi. Vajadzēja izsaukt operatīvo grupu, kas zēnus un viņu bagātības nogādāja valsts policijas dežūrdaļā Rakstvežu ielā 7. Policijai vēl jānoskaidro, kur bērni ņēmuši gredzenus un citas mantas.

Bet pirmdien pulksten 20.15 Bērnu patversmē ienācis brālis un māsa - K.Ūliha ielā 30 dzīvojošie 1991.gadā dzimusī Ilze M. un 1992.gadā dzimušais Mārtiņš M. Bērni sūdzējās par to, ka viņu vecāki piedzērušies, kaujoties, turklāt mājās neesot ko ēst. Bērnus pabaroja, un viņi devās atpakaļ uz mājām. Bet par notikušo paziņoja Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļai, kuras darbinieki pulksten 21.20 ieradās pie vecākiem. Fakti par abu vecāku, 1959.gadā dzimušā Imanta M. un 1960.gadā dzimušās Intas S. stipro reibuma stāvokli un agresivitāti apstiprinājās, tāpēc abus bērnus nogādāja atpakaļ patversmē. Tas nav pirmais gadījums, kad Ilze un Mārtiņš lūdz palīdzību patversmes darbiniekiem.

Pirmdien Pašvaldības policijas palīdzību lūguši arī izbiedēti mājas iedzīvotāji. Vānes ielas 14.nama kāpņutelpā bija ielauzies liels, nevienam nepiederošs suns, tas rēja un nelaida garām cilvēkus. Kad notikuma vietā, līdzi ņemot speciālu šauteni dzīvnieku iemidzināšanai, ieradās operatīvā grupa, suns jau bija aizgājis.

Slāpes bija nepārvaramas

30.jūlijā ap pulksten 15.30 veikalā "Pie Sergeja", Krūmu ielā, aizturēts 33 gadus vecais Elmārs. Vīrietis veikalā nozadzis 1,5 litru tilpuma alus pudeli un mēģinājis to iznest no tirdzniecības vietas, piemirstot samaksāt par dzērienu. Acīmredzot iereibušo Elmāru mocīja tik stipras slāpes, ka lielāko daļu pudeles viņš bija iztukšojis zālē, vēl nepienākot pie kases.

Lūdz uzmanīties no viltus aģentiem

30.jūlijā ap pulksten 12 Rīgas Komercskolas Liepājas filiālē, kas atrodas Jelgavas ielā, ieradušās divas aptuveni 17 gadu vecas jaunietes un nosaukušas sevi par firmas "Lattelekom" tālruņa kataloga reklāmas aģentēm. Meitenes parādījušas kaut kādas vizītkartes un lapas ar reklāmas izcenojumiem. Pēc sarunas mācību iestādes darbinieces konstatējušas, ka jaunietes aizgājušas, paņemot līdzi svešu mobilo telefonu un atslēgu saišķi. Policija lūdz citu iestāžu darbiniekus rūpīgāk pārbaudīt šādu viltīgo aģentu dokumentus, jo, iespējams, tiek ļaunprātīgi izmantota cilvēku uzticība.

Aizmāršība izmaksā dārgi

Izmantojot cilvēku aizmāršību vai vieglprātību, Liepājā atkal apzagts dzīvoklis. Garnadži caur neaizvērtām pirmā stāva balkona durvīm iekļuvuši dzīvoklī Reiņu meža ielā 4. No telpām pazudusi audiotehnika, sadzīves tehnika un citas mantas. Kopējie zaudējumi - 800 latu.