Kurzemes Vārds

21:20 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Rajonā jāattīsta aktīvais tūrisms

Anda Pūce

"Šī sezona tūrisma industrijā strādājošajiem būs ievērojami labāka nekā pagājušā," secina Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Spriņģe. Viņa smej, ka brīžiem esot grūti saprast, no kurienes rodas tie neskaitāmie ārzemju tūristi, kas ik dienas ierodas birojā, bet atsaucība ir milzīga.

Jaunas mājas tūristiem

Šo sezonu var saukt par veiksmīgu arī tādēļ, ka daudzviet Liepājā un arī Liepājas rajonā ir atvērtas jaunas atpūtas vietas un naktsmītnes tūristiem. Tā, piemēram, Vērgales pagasta Saraikās, bijušā "Kopdarba" centrā viesus aicina Zariņu mājas un saimniece Ilma Ruduša. Jau no attāluma pamanāms oranžais žogs un māja, kurā var uzņemt septiņus cilvēkus, ir nesen izremontēta. Blakus ir neliels namiņš tūristiem, kurus apmierinās mazākas ērtības. Saimniecei pieder arī 12 hektārus liels zemes pleķītis pie jūras, kur paredzēts iekārtot kempinga laukumu. Tomēr svarīgākais, ka Ilma Ruduša piedāvā velosipēdu īri, un šis pakalpojums rajonā būtu ļoti aktuāls.

Jaunas atpūtas mājas atvērtas arī Nīcas pagastā - "Ērgļi" Bernātos aicina uz pirti un piedāvā arī velosipēdu īri, pirts ir arī "Reiņos" Pērkonē. Pirmo sezonu pirts darbojas arī pie Andra Zaļkalna "Laikās" Ziemupē un tā ir ļoti pieprasīta. Atpūtas mājas visos virzienos no Liepājas bijušas aizņemtas Liepājā notikušo lielo sarīkojumu laikā un paredzams, ka arī "Liepājas dzintara" laikā nebūs citādi. Jaunas naktsmītnes atvērtas Aizputes pusē, pirts uzbūvēta arī Priekules viesu mājā "Mūsmājas". Virgā tūristu uzmanību varētu piesaistīt jaunā piemiņas zīme - zābaks, bet tas visticamāk "augļus nesīs" tikai nākamsezon. Vēl visu rudeni būs aktuāla akcija "Apceļosim Latvijas pilis!", kurā piedalās Apriķu, Vērgales un Tāšu muižas.

Grib aktīvi atpūsties un meklē ezeru

"Īpaši šovasar ir jūtams, ka nepietiek tikai ar lauku mājām un pirti. Tagad tūristi pieprasa arī papildu pakalpojumus, un ļoti populāras ir dažādas aktivitātes - zirgi, sēņošana, ogošana, velotūrisms, laivas, makšķerēšana un tamlīdzīgi," skaidro I.Spriņģe. Viņa uzsver, ka lauku māju saimniekiem vajadzētu padomāt par iespējām atpūtniekiem piedāvāt jaunas aktivitātes. Vēl šogad mūspusē lielā karstuma dēļ esot jūtams kārtīga ezera trūkums. "Cilvēki ļoti interesējas par iespējām atpūsties pie ūdeņiem, un ir tik žēl, ka nevaram piedāvāt atpūtu pie ezera," uzsver I.Spriņģe. Tāpēc būtu lietderīgi sasparoties Durbes ezera apsaimniekotājiem. Veiksmīgi šovasar darbojas Plienkalnu atpūtas komplekss Medzes pagastā. Bez velosipēdu īres, aktuāla būtu arī tūrisma inventāra - laivu, telšu un guļammaisu īre, jo ceļotāji jautājuši arī par tādām lietām.

Trūkst informācijas zīmes

Pirmā atpūtas māja tūristiem nupat atvērta arī Grobiņā, Jāņa ielā 7. Nama saimnieks Gints Kapenieks, turklāt piedāvā tūristiem izmantot pirti un var sarīkot arī, piemēram, medības un makšķerēšanu. Patīkamas izmaiņas ir arī Pāvilostā, kur beidzot sākuši risināt ēdināšanas jautājumu. Agrāk šajā pilsētā tūristi nevarēja paēst, bet tagad tādu problēmu vairs nav.

Rajonu apmeklē arī ļoti daudz velotūristu, tādēļ būtu nepieciešams padomāt par viņu uzņemšanu. "Daudzi sūdzas par informācijas zīmju trūkumu, tādēļ pašvaldībām ir steidzīgi jāpadomā, kā šo problēmu atrisināt," piebilst I.Spriņģe. Par to nedaudz padomājis arī Tūrisma birojs un tieši šobrīd lauku tūrisma speciālists Jānis Veits sācis nopietni strādāt pie jaunu tūrisma maršrutu izstrādes. Viens no tiem būs virzienā uz Aizputi, bet otrs - uz Rucavu. Tiks sagatavoti un izdoti bukleti dažādās valodās, kas atvieglos tūristiem ceļošanu pa Liepājas rajonu, piedāvājot apskatīt populārākos tūrisma objektus.

Egona Zīverta foto

Jaunajā tūrisma maršrutā, kas no Liepājas vedīs tūristus uz Aizputi, būs iekļauti ne tikai meža muzejs "Bojas" un zooloģiskā dārza filiāle "Cīrulīši", bet arī Eduarda Damberga veidotā malkas pils Aizputē. Bieži saimnieks pats arī tūristiem labprāt pastāstot par savu būvi.