Kurzemes Vārds

17:35 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikums

Nogalina suni bērnu acu priekšā

Sarmīte Pujēna

Liepājas Kinoloģiskā biedrība saņēmusi vēstuli no liepājnieces Ingunas A. (vēstules kopija nosūtīta Pašvaldības policijai). Vēstulē stāstīts par gluži neticamu, bet acīmredzot patiesu notikumu.

31.jūlija rītā Inguna A. pretī savai mājai zālienā pamanījusi vilku sugas suņa līķi, kurš nevērīgi iebāzts maisā ar neaizsietu galu. Sainis bija piesaistījis arī bērnu uzmanību. Jau iepriekšējās dienas vakarā Ingunas A. dēls Mikus satraukts bija stāstījis mātei par suņa slepkavību. Taču viņa dēlam nav noticējusi līdz brīdim, kad pati savām acīm ieraudzījusi nomesto līķi.

Saskaņā ar vēstulē rakstīto, suņa saimnieks dzīvo vienā no K.Ūliha ielas namiem, pirmajā stāvā. Suni pastāvīgi turējis uz balkona. Pēc dēla stāstītā saimnieks suni nožņaudzis, pakarot siksnā pāri balkona durvīm 30.jūlijā ap 19.00 trīs bērnu acu priekšā. Bērni skaļi klieguši, lai saimnieks beidz mocīt suni, tā censdamies dzīvnieku glābt.

31.jūlija vakarā - pulksten 21.00 - Inguna A. zvanījusi uz Pašvaldības policijas dežūrdaļu un saņēmusi atbildi, ka policija par notikušo ir informēta, ap 18.00 runāts ar saimnieku, kurš apsolījis suņa līķi "kaut kad vakarā" aizvākt.

Inguna A. ir sašutusi arī par policijas reakciju. Viņa vaicā, vai šādu rīcību - dzīvnieka mocīšanu un nogalināšanu bērnu acu priekšā - likums pieļauj? Vai tiešām vainīgajam par to nepienākas sods?