Kurzemes Vārds

05:50 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājniece piedalīsies ANO Ģenerālajā asamblejā

Daina Meistere

Kristīne Miņko ir viena no diviem Latvijas jauniešiem (otrs ir Kārlis Roķis no Rīgas), kuri septembrī dosies uz Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas speciālo sesiju, kas notiks Ņujorkā no 19. līdz 20.septembrim un kura būs veltīta bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem. Sesijas uzdevums ir pieņemt darbības plānu šajā jomā turpmākajiem desmit gadiem.

Kristīne ir 2.vidusskolas 12.klases skolniece, aktīvi iesaistījusies pilsētas jauniešu organizāciju darbā, pārstāv Liepājas skolu jaunatnes organizāciju un ir domes Jaunatnes lietu komisijas preses sekretāre. Latvijas delegācija šādā sesijā piedalīsies pirmo reizi.

Skolnieci kandidēt valsts mēroga atlasē izvirzīja Izglītības pārvaldes bērnu tiesību speciāliste Dace Liņķe. Pavisam nesen, 27.jūlijā, Rīgā notika forums, uz kuru bija aicināti 18 jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām. Viņus un viņu darbību vērtēja atlases komisija, kas pievērsa uzmanību kanditātu sabiedriskajai aktivitātei un tieši darbībai bērnu tiesību jomā. Kristīne pastāstīja, ka viņa ir viena no Liepājas 3.jauniešu konferences organizatoriem, ka piedalījusies Bērnu forumā un Latvijas 2.jaunatnes konferencē. Kristīne ir iepazinusies ar bērnu tiesību aizsardzības situāciju pilsētā un visā Latvijā. Viņa, zinot, ka sesijā darbs noritēs angliski, arī papildus apguva valodu, lai varētu kā pilntiesīgs loceklis piedalīties diskusijās. Pirms izbraukšanas uz Ņujorku, Kristīne kopā ar otru jauniešu delegātu Kārli un pārējiem kanditātiem pulcēsies nometnē, kas notiks Engurē. Tā būs tāda kā ceļamaize braucienam uz Ņujorku. Nometnē paredzēta tikšanas ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi- Freibergu, Latvijas problēmu apzināšana bērnu tiesību jomā.

- Problēmas, kuras skar bērnus, ir vienādas, kā pie mums, Latvijā, tā pasaulē, - saka Kristīne. - Un tās ir - slimības, galvenokārt AIDS, narkomānija, arī diskriminācija, īpaši pievēršot uzmanību bērnu ar speciālām vajadzībām dzīvei.