Kurzemes Vārds

05:33 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kāpēc jūs nemīlat suņus

Sarmīte Pujēna

Pēc tam, kad avīzē bija publicēta mana replika "Kur Liepājā ir Suņu iela?", piezvanīja KĀDS LASĪTĀJS (kā man patīk šī vidējā statistiskā liepājnieka vārds un uzvārds - Kāds Lasītājs!), lai pārmestu man, kāpēc es nemīlot suņus. Jau teicu šim Kādam Lasītājam, ka nevaru apgalvot, ka nemīlu suņus - teorētiski man viņi itin labi patīk, praktiski suņa man nekad nav bijis, jo esmu pārliecināta, ka piecstāvu daudzdzīvokļu nama daži kvadrātmetri sunim nav īstā vieta. Jo vairāk tad, ja dzīvokļa saimnieks no 24 diennakts stundām mājās pavada mazāko daļu. Varbūt kādreiz, kad mājās pavadīšu diennakts lielāko daļu, manas domas mainīsies un es iegādāšos kādu pekinieti vai citu mazizmēra suņuku, ar kuru doties garās rīta un vakara pastaigās, protams, ne jau pa pludmali, bet speciāli suņu pastaigām atvēlētās vietās, līdzi ņemot maisiņus, kuros savākt to, ko mans suņuks var atstāt uz ielas (vairumā cilvēku šīs čupiņas diemžēl neizraisa sajūsmu un apbrīnu, bet gan pretīgumu), jā, un noteikti mans mazais suņuks neskries savā vaļā, jo suns jau ir cilvēka pieradināts mājdzīvnieks, nevis briedis vai jenots, kas staigā, kur patīk.

Cilvēks, kurš zvanīja uz redakciju, jau sen esot gribējis to darīt, jo, raugi, mēs daudz un bieži rakstot par suņiem, cik tie slikti, kā sakož cilvēkus utt. "Kurzemes Vārds" jau esot kļuvis gandrīz vai par tādu suņu avīzi. Piekrītu, mēs daudz rakstām par problēmām, kas saistītas ar suņiem. Taču mēs šīs problēmas neizdomājam. Mēs tikai par tām rakstām, jo, tāpat kā jebkurš normāls liepājnieks, esam ieinteresēti, lai Liepāja kļūtu arvien skaistāka un sakoptāka, lai dzīve šajā pilsētā būtu droša un patīkama visiem - gan tiem cilvēkiem, kuriem ir suņi, gan tiem, kuriem suņu nav. Galu galā - lai arī suņiem dzīve Liepājā būtu patīkama. Tikai ar vienu civilizētas sabiedrības nosacījumu: katrs savu dzīvi dzīvodami, pēc iespējas mazāk traucēsim dzīvot citiem! Tieši tāpēc mēs rakstām par pamesto dzīvnieku problēmu Liepājā, par suņu turēšanas noteikumu pārkāpumiem utt., cerot, ka tas kaut kā palīdzēs vest pie prāta, protams, ne jau suņus, bet gan to saimniekus.

Zvanītājs apgalvoja, ka agrāk suņi neesot bijuši tik agresīvi, agrāk neesot dzirdēts, ka suņi uzbruktu cilvēkiem. Viņaprāt, vainīgi ir cilvēki paši, jo tieši cilvēki esot kļuvuši agresīvi. Droši vien. Tikai - kuri ir tie cilvēki? Vai mazs bērns, kas sētā spēlējas vai brauc liftā? Cilvēks, kas, neko nenojaušot, mierīgi iet pa ielu? Vai tomēr tas ir suņa saimnieks, kura atspulgs ir konkrētais suns?

Nu re - atkal iznāca runāt par suņiem.