Kurzemes Vārds

06:04 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas ērģeļu vasara turpinās

Aija Engelmane

Un atkal iespēja pacelt savu dvēseli pāri ikdienībai. Šķiet, to lieliski spēj ērģeles, tāpēc aicinu uz Lotara Džeriņa inspirētā cikla "Liepājas ērģeļu vasara" kārtējo koncertu.

Svētdien, 5.augustā, pie Sv.Trīsvienības baznīcas varenajām ērģelēm muzicēs Līga Pūķe. Viņa ir liepājniece, absolvējusi E.Melngaiļa Mūzikas koledžas Teorijas nodaļu. Tad viņu ieinteresējusi ērģeļspēle, un nepilnus divus gadus Līga apguvusi šī sarežģītā instrumenta noslēpumus pie ērģeļu maģistra Lotara Džeriņa. Sekmes bija tik labas, ka nāca studijas Latvijas Mūzikas akadēmijā lektores Ligitas Sneibes ērģeļklasē. Līga raksturo savu pasniedzēju kā ļoti sievišķīgu, tomēr arī stingru un rūpīgu, sagādājot saviem studentiem iespējas spēlēt dažādās Rīgas baznīcās.

Šā gada 4.maijā uz Rīgas Doma slavenajām ērģelēm notika Līgas Pūķes diplomeksāmens - koncerts. Daļa no šīs programmas skanēs arī svētdien. J.S.Baha "Doriskā tokāta un fūga" ir mazāk populāra kā efektīgā "Tokāta un fūga re minorā", taču tā ir tematiski piepildīta, izteiksmīga un kompozīcijas vienotības ziņā īsts meistardarbs. Beļģu komponists un ērģelnieks Flors Pēterss (1903.-1986.g.) ir arī izcils pedagogs un grāmatas "Ērģeļu māksla" autors. Viņš vairākkārt uzstājies arī Rīgas Domā. Viņa kompozīcijās jūtama uzticība klasiskajām mūzikas formām. Svētdienas koncertā skanēs trīs daļas no F.Pētersa "Dziesmu simfonijas" - Dziesma okeānam, Dziesma ziediem, Dziesma saulei.

Līdz šim nedzirdēts skaņdarbs būs komponista Fēliksa Mendelsona māsas Fanijas Henzeles-Mendelsones "Prelūdija". Koncertā piedalīsies LMA docenta Bruno Egles dziedāšanas klases studente Dace Birzaka, izpildot Hendeļa "Āriju" un Kačīni "Ave Maria".

Un kā jaunajai ērģelniecei ar nākotnes nodomiem?

"Saprotu, ka tieši ēģeļspēle ir tā, kas mani saista visvairāk. Tas ir Dieva aicinājums. Jau piekto gadu spēlēju Lutera baznīcā, un tā ir mana draudze. Diemžēl ērģeles tur ir nožēlojamā stāvoklī un tagad iznāk izlīdzēties ar sintezatoru. Mans sapnis - lai kādreiz šī baznīca varētu tikt pie labāka instrumenta!"