Kurzemes Vārds

05:47 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Šaha cīņas Liepājā sākušās

Kaspars Migla

Lielais šahs vakar atkal uz četrām dienām ienācis Liepājā - sācies nu jau astotais tradicionālais šaha turnīrs "Liepājas rokāde", kas šajā gadā pulcējis vēl neredzēti spēcīgu dalībnieku sastāvu. Abos "Liepājas rokādes" turnīros - lielmeistaru superturnīrā un "Open" - kopumā piedalās 194 (!) dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Polijas, Spānijas, Itālijas un Grieķijas. Šī lielā notikuma svinīgajā atklāšanā Liepāju pārstāvēja Sporta pārvaldes vadītājs Pēteris Tervids, savukārt Latvijas Šaha savienības vārdā uzrunas senās prāta spēles pārstāvjiem teica tās prezidents Māris Gulbis un FIDE tiesnese Andra Cimiņa.

Salīdzinot ar iepriekšplānotajiem superturnīra dalībniekiem, notikusi vēl viena izmaiņa. Latvijā nav varējis ierasties viens no labākajiem Skandināvijas šahistiem, zviedrs Ulfs Andersons. Viņa vietā spēlēs 1998.gada "Liepājas rokādes" un 1996.gada Latvijas čempionāta uzvarētājs, starptautiskais meistars Daniels Frīdmans. Tiem, kas gribētu iebilst, ka līdz ar Frīdmana dalību nesanāk vairs tieši lielmeistaru turnīrs, jāpaskaidro, ka pašreiz otrā labākā FIDE reitinga īpašnieks Latvijā jau izpildījis arī otro normatīvu lielmeistara statusa iegūšanai un Starptautiskās šaha federācijas kongresā septembrī viņš pievienosies lielmeistaru saimei. Tā kā turnīra statuss nebūt nav zaudēts. Pārējie visi, kas savu dalību bija apsolījuši, vakar sēdās pie rūtotajiem galdiņiem - 2000.gada pasaules vicečempions Aleksejs Širovs (Spānija), 1999.gada pasaules čempions Aleksandrs Halifmans (Krievija), Latvijas šaha pirmais numurs Edvīns Ķeņģis, kā arī iepriekš mūsu laikrakstā daudz pieminētie Aleksandrs Šabalovs (ASV), Jans Elvests (Igaunija), Aleksandrs Voitkēvičs (Polija), Ututs Adianto (Indonēzija), Maksims Dlugijs (ASV), Darmens Sadvaksovs (Kazahstāna), Aloizs Kveinis (Lietuva) un Džordi Magems Badals (Spānija).

"Open" turnīrā cīņa par naudas balvām solās būt tikpat interesanta cīņa kā pērn. Par favorītiem jāmin Javgēņijs Svešņikovs (Krievija), Viktorija Čmilīte (Lietuva), Mihails Ričagovs (Igaunija), kā arī pašmāju šahisti Normunds Miezis, Arnolds Luckāns, Igors Rausis, Guntars Antoms (pašreizējais Latvijas čempions). Liepājnieki pārstāvēti savā labākajā sastāvā, un savādāk nemaz nevarētu būt, ar tēvu un dēlu Daškevičiem priekšgalā.