Kurzemes Vārds

13:36 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Cirka izrāde turpinās

Droši vien neviens tā nav izņirgājies par Latvijas tiesu sistēmu kā bankas "Baltija" krimināllietas ietvaros apsūdzētie Aleksandrs Lavents un Tālis Freimanis. Vakar kārtējo reizi mēģināja atsākt lietas izskatīšanu, taču Freimanim it kā kļuva slikti ar sirdi un viņu ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu no apsūdzētā sola aiztransportēja uz slimnīcas gultu. Pēc neilga brīža zālē tikpat lielu nevarību nodemonstrēja arī Lavents, kuru nogādāja slimnīcā "Linezera".

Jājautā, ar kuru tiesājamo būtu vēl tāpat auklējušies kā, piemēram, ar Laventu, kurš apsūdzēts tādos smagos noziegumos kā bankas bankrota izraisīšanā, Latvijas Republikas naudas sistēmas graušanā un citos likumpārkāpumos. Cietumos ar tuberkulozi, aknu cirozi, infarktiem un citām smagām kaitēm miruši slepkavas, laupītāji un izvarotāji, taču neviens viņus pirms tam nav vedis uz elitārām ārstniecības iestādēm. Taču eksbanķieri var rīkot cirka izrādes, neskaitāmas reizes neierasties uz tiesu, aizbildinoties ar sirds vājumu, plaušu iekaisumu, un paši izlemt, kur ārstēties. Turklāt notiek visdīvainākās lietas. Piemēram, vakar pretēji tiesneses rīkojumam Laventu nogādāja slimnīcā "Linezers" nevis Centrālcietuma slimnīcā. Pirms tam "Linezera" vadītāji atteicās no tiesas sēdes organizēšanas slimnīcas teritorijā, nostādot sevi augstāk par valsti. Pat apsūdzētā ārstējošais ārsts atzinis, ka arī Centrālcietumā Laventam var nodrošināt atbilstošus ārstēšanas apstākļus. Sardzes pulks pirms kāda laika atteicās konvojēt apsūdzēto uz tiesu, jo laikus nav saņemti kaut kādi pieprasījumi. Konstatēti arī citi mīklaini un grūti izprotami notikumi, kas pamatoti liek apšaubīt arī mediķu godaprātu.

Tikmēr masu informācijas līdzekļi regulāri informē iedzīvotājus par cirka izrādē iesaistīto personu veselības stāvokļa uzlabošanos un pasliktināšanos. Varbūtība, ka apsūdzētos beidzot notiesās, šķiet, ir tikpat niecīga kā iespēja apkrāptajiem noguldītājiem saņemt savu naudu. Atliek vienīgi gaidīt nākamo izrādes cēlienu uz sirdsklauvju un smagas elsošanas fona.

Gundars Matīss