Kurzemes Vārds

13:39 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Akceptē izlūkprojektus

Pilsētas saimniecības un attīstības komiteja noklausījās SEZ projektu koordinatores arhitektes Ivetas Ansones un arhitekta Edgara Bērziņa informāciju par izstrādātajiem Karostas dzīvojamā rajona un industriālā parka detālajiem plānojumiem un akceptēja to nodošanu publiskajai apspriešanai. Kā izteicās E.Bērziņš, tad šie detālie plānojumi ir tikai "izlūkprojekti par to, kā būtu sasniedzams mērķis - visa šī pilsētas rajona humanizācija". Edgara Bērziņa vadītais birojs sadarbojas ar Kanādas konsultantu firmu "Dillon Consulting" projektā par Karostas kā agrākās militārās teritorijas atjaunošanu civilajām vajadzībām.

Noteiks sabiedriskā transporta kustības galapieturu

Transporta komisijas 28.jūnija lēmumu par sabiedriskā transporta galapieturu noteikt Autoostu atbalstījusi Pilsētas saimniecības un attīstības komiteja. Šobrīd Kuršu laukumā galapietura ir vairākiem maršruta taksometriem, kas brauc uz Liepājas rajona pilsētām vai pagastiem. Līdz ar to Kuršu laukums un tuvējās ielas ir pārblīvētas ar transportlīdzekļiem, bet nav pietiekami aprīkotas vietas, kur uzturēties pasažieriem. Situācija vēl vairāk var pasliktināties septembrī, kad uz rajonu sāks kursēt virkne papildus maršruta taksometru. Komitejas lēmumu vēl izskatīs Pilsētas dome. Autoostas noteikšana par sabiedriskā transporta kustības galapunktu ir nepieciešama arī tāpēc, ka tuvākajā laikā sāksies Kuršu laukuma rekonstrukcijas darbi.

Emigrantu mājas nojauks

Pilsētas saimniecības un attīstības komiteja akceptējusi lēmuma projektu par bijušo Emigrantu māju nojaukšanu Flotes ielā 3 un Flotes ielā 5a. Ēkas par saviem līdzekļiem paredzējis nojaukt Liepājas SEZ SIA "DuCons". Komitejas priekšsēdētājs deputāts Guntars Krieviņš aicināja ievērot vajadzīgos juridiskos nosacījumus - saņemt nojaukšanas atļauju utt.