Kurzemes Vārds

12:22 Otrdiena, 23. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

125 skolēni krāso un pelna

Daina Meistere

Šobrīd pilnā sparā strādā tie puiši un meitenes, kas iesaistīti projektā "Skolēnu nodarbinātība vasarā".

- Pavisam ar iespēju strādāt nodrošinājām 125 bērnus, lai gan gribētāju bija krietni vairāk. Tāpēc vajadzēja izvērtēt pieteikušos kandidātu dzīves apstākļus, lai nolemtu, kuram dot darbu, - teica Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste profesionālās orientācijas jautājumos un sadarbībai ar arodskolām Aelita Antonova.

Viņa pastāstīja, ka pašlaik bērni strādā gan pilsētā - namu pārvaldēs "Vecliepājā" un "Jaunliepājā", gan arī lauku saimniecībās Nīcas, Tadaiķu, Durbes, Medzes pagastā. Ir ņemtas vērā pašu bērnu vēlmes. Bija skolēni, kas izteicās, ka labprāt vasarā iepazītu lauku darbus, tad nu viņi cītīgi ravē burkānus un apkopj ziedkāpostu laukus. Namu pārvaldēs darbu skolēniem atrod atkarībā no vecuma - jaunākie ravē, palīdz apkārtnes apzaļumošanā un stādījumu apkopšanā, lielākie skolēni atjauno krāsu dažādiem objektiem, kāpņu telpās mazgā logus un veic citus vajadzīgus darbus.

"Vecliepājas" filiāles "Pērkone" ēku uzraudze Agra Matroze, kura ierāda skolēniem veicamos uzdevumus, teica, ka bērni esot ļoti strādīgi, viņi arī spēj daudz izdarīt. Lielākie zēni, piemēram, pat sūtīti palīgā sanitāro darbu tehniķiem kanalizācijas avārijas novēršanā un strādājuši patiešām dūšīgi. Bet arī mazie, lai gan ravēšana viņiem nav tīkamākais pienākumus, čakli iztīra no nezālēm gan stādījumus, gan izrauj starp flīzēm ieaugušās zāles. Lielāku prieku gan zēniem, gan meitenēm sagādā iespēja krāsot - kā ārdurvis, tā sienas.

A.Antonova pastāstīja, ka bērni turpinās strādāt līdz pat 28.augustam, viena grupa tiek nodarbināta desmit dienu, tad nāk nākamie. Pēc darba vasaras beigās apkopos padarīto, un tad izteiksies gan darba devēji, gan veicēji, lai uzkrāto pieredzi ņemtu vērā nākamvasar.