Kurzemes Vārds

13:11 Otrdiena, 23. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pabeigts Karostas atveseļošanas projekta izstrādes pirmais posms

Sarmīte Pelcmane

Ar labiem panākumiem noslēgts Karostas atveseļošanas projekta izstrādes pirmais posms, preses konferencē, kurā kanādiešu vizītes noslēgumā piedalījās visu trīs iesaistīto pušu - Kanādas, Rīgas un Liepājas pārstāvji, paziņoja mūsu Speciālās ekonomiskās zonas plānotāja Iveta Ansone.

Kā jau rakstījām, šonedēļ Liepājā uzturējās četri Kanādas konsultantfirmas "Dillon Consulting Limited" pārstāvji, lai apspriestu jau izstrādātos un sabiedriskajai apspriešanai nodotos Karostas industriālā parka un dzīvojamā rajona detālplānojumus, kā arī lai ar domi un SEZ pārrunātu turpmāko sadarbību un noslēgumā tiktos arī ar pašiem Karostas iedzīvotājiem.

Izvērtējot padarīto, kā apliecinājumu labam rezultātam Karostas detālplāna izstrādātāji minēja faktu, ka Liepājas dome tikko akceptējusi izstrādāto detālplānu un tas nodots iedzīvotāju sabiedriskajai apspriešanai. Kā atzīmēja Karostas projekta kanādiešu pārstāvis Mišels Fromjovičs, uzsākot izpēti ar mērķi izstrādāt industriālā parka detālplānojumu, kanādieši konstatējuši, ka te ir liels dzīvojamais mikrorajons, tāpēc rasta iespēja vēl atsevišķi izpētīt un izstrādāt detālplānu tam, cenšoties sabalansēt iedzīvotāju intereses un atbalstu ekonomiskajai attīstībai.

Savukārt Rīgas "E.Bērziņa arhitektu biroja" pārstāvis Edgars Bērziņš norādīja, ka Latvijā industriālie parki nav ikdienišķa parādība, un izteica pateicību kanādiešiem, kuri izpētes rezultātā izmainīja Karostas projekta koncepciju, detāli izstrādājot arī dzīvojamā rajona perspektīvu. E.Bērziņš piebilda, ka esot ļoti apmierināts ar sadarbību.

Ceturtdien, kā jau rakstījām, notika Karostas detālplāna izstrādātāju pirmā tikšanās ar iedzīvotājiem. Kā atzīmēja viens no Kanādas plānotājiem, viņš esot gandarīts, jo jutis, ka cilvēki gatavi iesaistīties šā plāna apspriešanā. Jau pirmās sapulces laikā izkristalizējušās tēmas, kas vietējos iedzīvotājus interesē visvairāk: mājokļi, vides aizsardzība un rajona nākotnes perspektīvas kopumā.

Sabiedriskajai apspriešanai atvēlētas sešas nedēļas, kuru laikā iedzīvotāji varēs iepazīties ar plāniem un iesniegt savus priekšlikumus. Priecē fakts, ka, lai arī pirmo nedēļu apspriežamie plāni atradās domē, tagad tie pārvietoti uz pašu Karostu, un tas noteikti atvieglos iedzīvotājiem iepazīšanos ar tiem. Turklāt ik ceturtdienu Karostā būs arī kāds no plānotājiem, kas konsultēs iedzīvotājus un atbildēs uz jautājumiem.

Tā kā viens no galvenajiem Karostas izpētes un tās detālplāna izstrādes mērķiem ir radīt potenciālajiem investoriem plaši pieejamu informāciju par Karostu, kā arī veidot tās tēlu kā pievilcīgu vietu ražotņu izvietošanai, ieskicējot tuvākās nākotnes plānus, kanādieši uzskata, ka būtu nepieciešams sagatavot rekomendācijas par Liepājas attīstības prioritātēm kopumā. Tās varētu kalpot kā investoru piedāvājumu izvērtēšanas kritēriji, nosakot to izdevīgumu pilsētai. Kanādieši ir gatavi par šiem jautājumiem Liepājā rīkot semināru jau šā gada septembrī.