Kurzemes Vārds

14:19 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Sagribējās ādas vesti

Inga Liepiņa

Pirms kāda laika Liepājas tiesas priekšā stājās Igors Z., kas nesen atzīmēja savu sešpadsmito dzimšanas dienu, un gadu jaunākais Viktors D. Pirmais bija apsūdzēts par laupīšanu un arī zādzību, otrais - par zādzību.

Pagājušā gada 26.aprīlī Igors kopā ar dažiem draugiem sēdēja pie kādas mājas netālu no 15.vidusskolas un runājās. Pienāca pazīstams zēns E. Kad viņš aizgāja, Igors izteicās, ka labprāt gribētu tādu ādas vesti kāda ir E. Pēc brīža vestes īpašnieks atgriezās. Nu jau Igors uzprasīja, lai aizdod 11 santīmu un pēc tam aicināja E. uz mājas kāpņu telpu. Tiesā jauneklis stāstīja, ka tur licis cietušajam vesti noģērbt un vēl pieprasījis pulksteni. Galu galā uzstājis, lai no kurpēm izvelk auklas un atdod tās viņam. Brīdī, kad E. pieliecās, lai izpildītu prasību, laupītājs viņam iesita pa muguru ar dūri. Paņēmis nolaupītās mantas, Igors piedraudēja, ka izrēķināsies, ja kādam par notikušo stāstīšot. Var jau būt, ka viss būtu palicis neuzzināts un Igors nesodīts, bet E. pietika dūšas, lai nepakļautos varmākas draudiem, un viņš par notikušo pastāstīja mātei. Tiesā laupītājs atzina, ka E. uzbrucis tikai tādēļ, ka arī vēlējies tieši tādu vesti. Pulksteni esot atdevis kādam draugam. Vesti valkājis nedēļu, tad par 3 latiem pārdevis.

Igoru Z. tiesāja par vēl vienu noziedzīgu nodarījumu, kuru viņš bija pastrādājis kopā ar Viktoru D. un Vladimiru, kas tobrīd vēl nebija sasniedzis vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Pērnā gada 12.jūnijā, pusdienas laikā, puiši novēroja kādu dzīvokli Grīzupes ielā. Pārliecinājušies, ka tajā neviena vairs nav, ar vīli un skrūvgriezi uzlauza durvis. Viktors kāpņu telpā palika novērotāja postenī, bet tikmēr Igors un Vladimirs savāca visas vērtīgākās mantas. Nozagto vispirms aiznesa uz bēniņiem, vēlāk sadalīja. Izmeklēšanā noskaidroja, ka puiši zaguši prieka pēc un lai svešās mantas pārdotu. Viņu teorija bijusi: nozagsim, pārdosim un kaut ko sev nopirksim.

Nosakot sodu, tiesa ņēma vērā arī tiesājamo raksturojumus. Igors noziegumus izdarījis pirmo reizi. Viņš dzīvo ģimenē, labos dzīves apstākļos, jau iekārtojies darbā un novērsis visus cietušajiem nodarītos materiālos zaudējumus. Arī Viktoram tā bija pirmā tiesas sēde, un arī viņa ģimenē apstākļi ir labi. Nepilngadīgo lietu inspektore abus puišus raksturoja apmierinoši. Par atbildību mīkstinošu apstākli tiesa uzskatīja to, ka Igors un Viktors savu vainu vaļsirdīgi atzina, izdarīto nožēloja un radītos kaitējumus bija novērsuši.

Igoru Z. notiesāja ar brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un 6 mēnešiem bez mantas konfiskācijas. Sods noteikts nosacīti un netiks izpildīts, ja 3 gadu ilgajā pārbaudes laikā netiks pastrādāts jauns noziegums. Sods Viktoram D. - brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku arī uz vienu gadu. Tiesas dotajā pēdējā vārdā abi jaunekļi solīja nekad vairs likumpārkāpumus neizdarīt.