Kurzemes Vārds

19:25 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Precizējuma precizētais skaidrojums

"Kurzemes Vārda" redakcijā bieži ierodas cilvēki, kurus nav apmierinājis tas, kā žurnālisti aprakstījuši kādu notikumu, atainojuši procesu vai atreferējuši amatpersonas izteikumu. Parasti tas notiek reizēs, kad runa ir par kādu konfliktu, kur viena no strīdā iesaistītajām pusēm ar laikraksta starpniecību vēlas turpināt diskusiju, kaut ko apstrīdēt un papildināt. Nereti cilvēkus ir grūti pārliecināt, ka viņu netīrā veļa nebūt nav labākais un smaržīgākais materiāls, ko visas pilsētas priekšā mazgāt vairākas dienas pēc kārtas, bet žurnālists nav tiesnesis, bet tikai cilvēks, kas uzklausa viedokļus un raksta par problēmu.

Šonedēļ vismaz 10 reižu uz redakciju zvanīja, bet pēc tam vairākkārt ieradās sieviete, kas vēlējās precizēt kāda laikrakstā izklāstīta notikuma detaļas. Runa bija par traģisku negadījumu, kas saistīts ar policiju. Pirms nedēļas publicējām kārtību sargājošās iestādes un radinieku akceptēto atvainošanās un precizējuma tekstu, taču citus tas nebija apmierinājis. Sekoja uzstājīga prasība, lai publicētu notikuma izklāsta precizējuma vēl vienu precizējumu. Nebūtu brīnums, ja pirmdien redakcijā ierastos vēl viens radinieks un pieprasītu precizēt pēdējo precizējumu, jo, cik cilvēku - tik viedokļu.

Protams, arī žurnālisti mēdz kļūdīties, un avīzes slejās ieklīst kāds nepareizi rakstīts uzvārds, firmas nosaukums vai arī, gatavojot materiālu, sarunu biedrs nav pareizi saprasts. Taču gadās, ka atnāk neapmierināts cilvēks, baksta ar pirkstu avīzē un saka: viss rakstītais ir meli. Kad jāpaskaidro, kas tieši ir nepareizi, viņš apjūk un bilst, ka nevēlas izdziļināties detaļās, jo vienkārši viss ir meli.

Laikraksts nekad nevarēs pretendēt uz pilnīgu objektivitāti un neapstrīdamas taisnības nesēja karogu. Pēc festivāla "Liepājas dzintars" izskaņas par pasākumu būs tik daudz viedokļu, ka, publicējot vienu, būs iespējams savākt vēl tūkstošiem precizējumu. Un, ja metas tik lielās galējībās, tad gandrīz katru trešo dienu vajadzētu precizēt arī iepriekšējā dienā piedāvāto laika ziņu tekstu.

Gundars Matīss