Kurzemes Vārds

21:00 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Operatīvie dienesti nevar vienoties par nāves apstākļiem

Gundars Matīss, Kristīne Pastore

Jau rakstījām, ka pirmdien pulksten 16.40 Liepājas pludmalē, iepretī piemineklim bojā gājušajiem jūrniekiem, notika nelaimes gadījums. Pēc peldes gāja bojā 1950.gadā dzimusi sieviete. Operatīvie dienesti pašlaik sniedz galīgi pretrunīgas ziņas.

Atgādināsim, ka pēc pašdarinātā alkohola lietošanas Iraida K. devās peldēties, zaudēja līdzsvaru, iekrita ūdenī un sāka slīkt. Pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki, kas tikko bija beiguši pludmales apgaitu, skriešus devušies slīcējas virzienā un līdz izsauktās ātras palīdzības ierašanās brīdim viņu mākslīgi elpinājuši, masējuši sirdi, no plaušām izspieduši ūdeni. Sievietes sejā esot pazudusi zilganā ādas nokrāsa, atjaunojies pulss. Pēc tam vēl dzīvā sieviete iecelta ātrās palīdzības automašīnā. To varot apliecināt vairāki cilvēki. Savukārt mediķiem ir pavisam cita versija - Iraida mirusi pludmalē.

Kā informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības galvenais ārsts Aleksandrs Osipovs, pārbaudot izsaukuma ierakstu un dokumentus, kuros fiksēta notikumu gaita, par nepatiesu uzskatāmi izteikumi, ka noslīkusī sieviete mirusi ātrās palīdzības automašīnā pa ceļam uz slimnīcu. Notikuma vietā piecas minūtes pēc izsaukuma saņemšanas ieradusies kardioloģijas brigāde, kas pilda arī reanimācijas funkcijas. Kā fiksēts ieraksta kartiņā, līdz mediķu ierašanās brīdim glābēji snieguši cietušajai neatliekamo palīdzību. Ārsts skaidroja, ka mediķi nekavējoties pārbaudījuši cietušās stāvokli, ko esot iespējams izdarīt pusminūtes laikā, lai konstatētu, vai ir jau iestājusies bioloģiskā nāve. Diemžēl tas bija jau noticis, tāpēc glābt sievietes dzīvību vairs nebijis iespējams. Viņš arī paskaidroja, ka viņa vadītā dienesta mediķu brigādes tiešām nenodarbojas ar mirušu cilvēku transportēšanu, taču šis uzskatāms par īpašu, izņēmuma gadījumu - noslīkusī sieviete ievietota automašīnā, lai aizvestu uz tiesu medicīnas ekspertu morgu. Pirms tam mediķi apskatījuši noslīkušo, lai konstatētu, vai nav redzamas vardarbīgas nāves pazīmes. Tāda esot vienošanās ar tiesu medicīnas ekspertu Aldi Sūnāksli. Ja šādu pazīmju nav, ātrā palīdzība ārkārtējos gadījumos veic transportēšanas funkcijas. "Mūsu speciālisti, protams, varēja noslīkušo atstāt pludmalē un doties prom," sacīja A.Osipovs. "Taču pludmale bija pilna ar cilvēkiem, un šāda rīcība būtu bijusi neētiska."

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes štābā paskaidroja, ka nekāda papildus izmeklēšana nav paredzēta, jo sieviete mirusi pa ceļam uz slimnīcu, tāpēc nāves brīža un cēloņa noskaidrošana ir Centrālās slimnīcas kompetence.

Bruņots vīrietis demolē svešu dzīvokli

Otrdien no Pašvaldības policijas 3.iecirkņa operatīvo grupu nosūtīja uz Kuldīgas ielu 34. Viena no nama iedzīvotājām, 1971.gadā dzimusī Anda N. sūdzējās, ka pie viņas mājoklī caur balkonu iekļuvis nepazīstams vīrietis, izmetis no skapjiem visas drēbes un apgāzis mēbeles, bet pēc tam aizgājis. Kā pastāstīja kāds cits liecinieks, agresīvais puisis pirms tam staigājis pa ielu, rokā turējis nazi un kāpelējis pa balkoniem, sitot logu rūtis.

Apsekojot tuvāko apkārtni, meklēto huligānu izdevās aizturēt. Taču pirms tam 1966.gadā dzimušais, Kuldīgas ielā 39 dzīvojošais Leonīds D. mēģināja bēgt, fiziski pretojās kārtības sargiem un lietoja necenzētus vārdus. Viņam uzlika rokudzelžus, taču arī tas Leonīdu nenomierināja. Policijas automašīnā viņš turpināja ārdīties, dauzīja galvu pret salona sānu sienām un logiem. Vīrieti nogādāja valsts policijas dežūrdaļā, Rakstvežu ielā 7, bet vakar aizveda uz tiesu. Kārtību sargājošajā struktūrā pastāstīja, ka, arī sēžot kamerā, ko tautā dēvē par televizoru, aizturētais visu nakti aurojis un ārdījies, tomēr "Liepājas metalurgā" izgatavotās restes izrādījušās stiprākas.

Bērnu piespiež nakšņot uz kājslauķa

Naktī uz trešdienu ap pulksten 4 Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekus izsauca uz Dārza ielu 34, jo viena no īrniecēm sūdzējās, ka kaimiņiene jau trīs dienas pēc kārtas lieto alkoholu un nelaiž dzīvoklī savu dēlu - 1987.gadā dzimušo Oļegu B. Tāpēc bērns spiests nakšņot uz kājslauķa pie ārdurvīm. Izrādījās, ka zvanītāja tiešām neko nepārspīlē. Tomēr kārtības sargiem durvis neviens neatvēra, tāpēc zēnu nogādāja Bērnu patversmē, Jūrmalas ielā 2.

Draud uzspridzināt kanalizācijas cauruli

Policijā pa pastu no Vītolu ielas saņemts daudzdzīvokļu mājā dzīvojošās, 1973.gadā dzimušās Sigitas iesniegums, ka 17.augustā viņai uz mobilo telefonu piezvanījis vīrietis un paziņojis, ka dzīvokļa kanalizācijas sistēmā viņš atradis spridzekli, kas drīz varot sprāgt. Tā kā telefona aparātā parādījies zvanītāja numurs, sieviete ar viņu vēlreiz sazinājusies. Izrādījies, ka viņa runā ar namu pārvaldes sanitārtehniķi. Pārbiedētā īrniece sazinājusies ar policiju un informējusi par bumbu, taču neviens operatīvā dienesta darbinieks neesot ieradies. Policijā paskaidroja, ka dežūrdaļā šāds zvans nav fiksēts. Ir tikai noskaidrots, ka sieviete joprojām ir dzīva un kanalizācijas sistēma joprojām funkcionē.

Policija dosies meklēt suņu bendi

Policijā saņemts kādas Virgas pagasta Paplakā dzīvojošās sievietes iesniegums, ka 17.augustā pie 6.mājas viņas suns ar zobiem saķēris kāda nepazīstama vīrieša bikses, tāpēc svešinieks sadusmojies, sācis dzīvnieku sist, kamēr tas nobeidzies. Policijā paskaidroja, ka vainīgo meklē, lai uzzinātu viņa viedokli par suņa nāves cēloni.

Pazudusi jauniete

Liepājas pilsētas un rajona Kriminālpolicija sākusi meklēt 1980.gadā dzimušo Jūliju Jabločkinu, kas 14.augustā izgājusi no savām mājām Liepājā, Franču ielā 4/8, un nav atgriezusies. Viņas pazīmes: augums - 165 centimetri, normāla miesas uzbūve, gari, tumši mati. Bija ģērbusies pelēkas krāsas biksēs, baltā svīteri. Ja kādam zināma pazudušās atrašanās vieta, policija lūdz informēt pa tālruni 02 vai 3404558.