Kurzemes Vārds

19:45 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jāatzīst pārtikas uzņēmumi

Anda Pūce

Liepājas rajona Veterinārās pārvaldes priekšnieks Zigurds Kārkliņš informē, ka ar 1.jūliju ir spēkā Ministru kabineta rīkojums nr.106 par "Pārtikas uzņēmuma atzīšanas un reģistrācijas kārtību", tādēļ uzņēmējiem jāsāk domāt par jaunajām prasībām un jāgatavojas atzīšanai.

"Noteikumi paredz, ka visiem uzņēmumiem, kas darbojas pārtikas pārstrādes jomā, tas ir ražošanā, fasēšanā un apstrādē, tostarp arī zvejas kuģiem un pārstrādes uzņēmumiem, kā arī lopkautuvēm, līdz 1.oktobrim jāiesniedz mums pieteikums, lai uzņēmumu varētu izvērtēt un atzīt," skaidro Z.Kārkliņš. Viņš piebilst, ka līdz gada beigām atzīšanai jāpiesakās arī pārtikas ieguves posmā strādājošajiem uzņēmumiem - tirgiem, noliktavām un vairumtirdzniecības bāzēm. To uzņēmumu, ko neatzīs līdz 2003.gada 1.janvārim, darbība tiks pārtraukta.

Lai iesniegtu pieteikumu, uzņēmējiem jāaizpilda īpaša veidlapa, kas saņemama Veterinārajā pārvaldē. Mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas katrs uzņēmums rindas kārtībā tiks izvērtēts atbilstoši normatīvajiem aktiem un veterinārajām prasībām. Ja viss būs kārtībā, uzņēmums saņems atzīšanas apliecību, bet pretējā gadījumā būs jāizpilda norādītās prasības un jāmēģina vēlreiz. Uzņēmumu atzīšanai tiks izveidota speciāla komisija, atsevišķi eksperti darbosies arī novados. Saprotams, ka gan izvērtēšana, gan arī atzīšana būs par maksu pēc Zemkopības ministrijas izstrādāta cenrāža. "Gribu uzsvērt, ka uzņēmējiem jāparedz līdzekļi gan atzīšanai, gan savu uzņēmumu sakārtošanai, tādēļ nevajadzētu ilgi vilkt garumā ar pieteikšanos," sacīja Z.Kārkliņš.

Veterinārās pārvaldes vadītājs paskaidroja, ka atzīšana ir uzsākta, lai sakārtotu pārtikas ražošanu, kā arī preču eksportu un importu. "Atzītie uzņēmumi ir visā Eiropas savienībā, un atzīšana reizē nozīmē arī veterināro uzraudzību, tādēļ atliek tikai paskatīties datorā, vai uzņēmums ir atzīts, un tas dod zināmas garantijas," paskaidro Z.Kārkliņš.