Kurzemes Vārds

01:54 Trešdiena, 25. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mantojumu dienu karogi šogad tiks pilsētām

Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas tradicionāli notiek septembra sākumā, šogad Liepājas rajonā notiks divās pilsētās - Durbē un Aizputē, jo sarīkojuma tēma ir pilsētu kultūrvēsturiskie centri.

Kā informēja valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektore Liepājas rajonā Ingrīda Vize, Eiropas Kultūras mantojuma diena Aizputē būs 8.septembrī, bet Durbē - 9.septembrī, un abās pilsētās tas notiks reizē ar Pilsētas svētkiem.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, Aizputē notiks tradicionālie Ielu svētki un šogad tiks suminātas Jāņa, Katoļu un Pasta ielas. Svētku centrālā norises vieta būs Domes laukums, kur būs apskatāma ziedu izstāde, plenēristu darbi. Būs ekskursijas pa pilsētu, ko vadīs skolotāja Mirdza Birzniece. Jāņa ielā notiks atrakcijas bērniem. Pēcpusdienā paredzēts arī Aizputes bērnu koncerts pilsētas vēsturiskajā centrā. Būs spēles vīriem un deju kolektīva "Kurzemnieks" uzstāšanās. Svētki noslēgsies ar tradicionālo zaļumballi Domes laukumā. Kā sarīkojuma intriga varētu būt plānotā rokeru ierašanās.

Tāpat kā Aizputē, arī Durbē Eiropas Kultūras mantojuma dienu zilo karogu pašvaldību pārstāvjiem pasniegs Liepājas Rajona padomes vadītāji. Durbē karogs, protams, plīvos pie pilsētas svarīgākā un arī viena no senākajiem objektiem - baznīcas. Kā zināms, dievnamam šogad ir 350 gadu jubileja, kas nupat nosvinēta ar svētku dievkalpojumu. Arī Pilsētas svētkos baznīcā būs koncerts, kurā muzicēs Durbes sieviešu koris un solisti. Vēlāk pilsētā notiks arī amatiermākslas kolektīvu koncerts un amatnieku tirdziņš, skolā būs skatāma zīmējumu izstāde, un notiks arī orientēšanās sacensības pa pilsētas ielām. Gida pavadībā varēs doties ekskursijā pa Durbi, kā arī par nelielu samaksu iepazīties ar Durbes baznīcas vēsturi un uzkāpt tornī. Pēcpusdienā Durbes Novada domes ēkā, kas, starp citu, arī ir arhitektūras piemineklis, jo agrāk šeit atradusies Špringera pamatskola, ar priekšlasījumu par vācu mācītāju darbību Durbē uzstāsies Reinis Bahs. Turpat varēs apskatīt senas fotogrāfijas un baznīcas priekšmetus. Savukārt vakarpusē vēl plānota mākslas izstādes atklāšana, bet svētki noslēgsies ar ugunsskulptūras aizdegšanu Durbes pilskalnā.